Nemiers Vangažos. Koplietošanas zemes dēļ kaimiņi viens ar otru pat nesarunājas

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

7 komentāri

Vangažu iedzīvotāja Zoja un viņas ģimene ir nepatīkami pārsteigta, uzzinot, ka trīs no četriem dzīvokļu īpašniekiem kopsapulcē nosprieduši, ka viņas ģimenei jāatbrīvo saimniecības ēka un tai piegulošā teritorija. Tagad tā būšot jaunajam kaimiņam, un koplietošanas zemes robežas starp Zojas un jaunā kaimiņa īpašumu ir pārdalītas.

Jaunais kaimiņš Einārs savu teritoriju jau norobežojis, un Zoja vairs netiekot savā siltumnīcā un saimniecības ēkā, ko būvējis viņas tēvs. Pēc jaunā sadalījuma tā esot kaimiņa teritorijā.

Zoja un viņas ģimene uzskata, ka joprojām ir spēkā iepriekšējais zemes koplietošanas līgums, ko parakstījuši visi četri kaimiņi un kas apstiprināts ar zīmogiem. Tiesa gan, tas neesot ierakstīts Zemes grāmatā.

Eināra pārliecība, ka iepriekšējais līgums vairs nav spēkā, jo viņš ir jauns dzīvokļa īpašnieks un to neesot parakstījis. Viss esot likumīgi. Tagad spēkā esot jaunais dzīvokļu īpašnieku kopsapulces lēmums un jaunās koplietošanas zemes robežas. Saskaņā ar to katram dzīvoklim priekšplānā ir taisns zemes gabals, nevis kā bija iepriekš, lai nokļūtu savā garāža, Eināram bijis jāmet līkloči, bet Zojas ģimenei bijis jārosās viņa logu priekšā, ja gribējusi nokļūt saimniecības ēkā. Arī kaimiņienes veļas žāvēšanas zona allaž bijusi Eināra ģimenes acu priekšā.

Atzīst, ka pēc jaunā robežplāna kaimiņienes saimniecības ēkas ir viņa teritorijā, taču Eināra garāža tagad ir nodota Zojas ģimenes rīcībā.

Zoja tam nepiekrīt, jo uzskata, ka tēva būvētās saimniecības ēkas ir viņas īpašums un negrib kaimiņa garāžu, bet saimniecības ēku. Turklāt netiekot ne savā siltumnīcā, ne pie saimniecības ēku ūdens padeves mezgla, kas tagad ir Eināra teritorijā. Einārs gan norāda, ka kaimiņienei ir iespēja pie tā tikt.

Gan Inčukalna domes, gan pašvaldības policijas pārstāvju ieteikums, ja kaimiņi paši saviem spēkiem nespēj atrast kopsaucēju, ir jāvēršas tiesā. Tas esot vienīgais risinājums.

Foto