“Ņem un nojauc skursteni!” Ģimenei Talsos bažas, ka var palikt bez mājām

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

9 komentāri

Vladimirs jeb, kā tuvākie iesaukuši, Valdis kopā ar sievu Mīlenbaha ielas namā Talsos dzīvo jau trīspadsmit gadus – lai arī dzīvesvieta ir sirdij tuva, saprot, ka māja nebūt nav pirmā svaiguma, tāpēc lūguši pašvaldībai piešķirt citu mājokli.

“Visi mūs sūta tikai uz laukiem,” stāsta Valdis, kurš nenoliedz, ka vēlētos dzīvot Talsos. Arī rinda uz pašvaldības dzīvokļiem ir pietiekami gara un jaunas dzīvojamās platības tik bieži neatbrīvojas, tāpēc Valdis kopā ar sievu turpina mitināties Mīlenbaha ielas namā.

Valdis atceras laikus, kad māja bijusi pilna iedzīvotājiem – šobrīd apdzīvots ir tikai viens dzīvoklis, kurā mitinās kopā ar sievu. Tomēr pēc nesenās situācijās ģimenei ir aizdoma, ka viņus taisās ar varu no nama izlikt.

Valdis
var palikt bez mājām

Nācu no rīta ārā un redzu, ka mašīna stāv ar pacēlēju. Prasu, ko jūs darīsiet, man saka, ka jauksim nost skursteni. Uzdevums ir dots, viņiem tas jānojauc!

Ģimene nenoliedz, ka pašvaldība piedāvājusi vairākus variantus, kur pārvākties, tomēr neviens no tiem Valdi ar sievu nav apmierinājis. Pēdējais piedāvājums bijis pārcelties uz namu Kalnu ielā, Talsos, taču tur neesot iespēja dzīvot ar mājdzīvniekiem. Tas ģimenei nepaticis, jo viņi ir saimnieki sunim un kaķim.

Talsu pašvaldībā norāda, ka ģimenei piedāvāti vairāki mājokļu varianti – visi no tiem noraidīti. Tāpat noskaidrojam, ka šobrīd par mājvietu vēsturiskajā namā iemītnieki neko nemaksā – arī īres līgums jau sen neesot pagarināts.

“Māja ir avārijas stāvoklī!” norāda pašvaldības pārstāve Inita Fedko. Arī šobrīd ģimene atrodas dzīvokļu rindā. Prognozēt, kad varētu atbrīvoties kāds mājoklis – ir neiespējami. Citreiz jāgaida pat līdz gadam, citreiz – vēl ilgāk.

Inita Fedko
Talsu novada pašvaldības pārstāve

Mēs no savas puses piedāvājam, ko varam, bet piespiest cilvēkus pieņemt piedāvājumus – mēs nevaram.

Ēkas apsaimniekotājs norāda, ka sertificēts būveksperts atzinis, – nams ir avārijas stāvoklī. Mājas liktenis vēl ir neskaidrs, tomēr pavisam skaidrs, ka tur dzīvot ir bīstami. Arī tiesības atrasties šajā ēkā nevienam neesot. Pašvaldība atgādina, ka ir gatava meklēt ģimenei jaunas mājas, tomēr tas jāvēlas arī pašiem, potenciālajiem īrniekiem!