Nelikumīgas ceļazīmes un nesaskaņota barjeras ierīkošana. Haoss Salaspils novadā

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

1 komentārs

Mans nams ir mana pils! Pie šā senā sakāmvārda nākas atgriezties, jo mūsu nākamais stāsts ir tieši par par šo tēmu. Salaspils pusē ir kāds ciemats ar skanīgu nosaukumu ”Mežezeri”. Ciemata iedzīvotāji kādu dienu mana, ka uz teju centrālās ielas sākusies aizdomīga rosība.

”Labdien. Mūsu ciematā pie īpašuma Igora ielā 56 ir sākta dīvaina būvniecība. Izskatās, ka kāds uz ceļa grasās ierīkot barjeru. Cik zināms, darbi nav saskaņoti. Ko darīt, ja barjeru tomēr uzstādīs?”

Ciemats ”Mežezeri” atrodas netālu no Getliņiem, teju uz pašas Stopiņu un Salaspils novada robežas. Privāts ciemats, kur uz vienas no centrālajām ielām kāds sagatavojies ierīkot barjeru. Klātienē redzams, ka iebetonēta pamatne barjeras pacēlājam un tās turētājam. Bez Tabu novēro, ka no būves uz tuvāko māju, maskēti zem nozāģētiem koku zariem, ir elektrības kabeļi. Mājās nav neviena. Par šo projektu zinošs kungs, kuru nejauši satiekam, saka, ka tā ir cīņa ar smagajiem kravas auto, kuri cauri ciemam brauc uz tuvējo karjeru.

Vladimirs
ciema iedzīvotājs

Es dzīvoju uz tās ielas, citi te un mēs regulāri esam spiesti elpot putekļus un klausīties to kravas auto rēkoņu, kuras brauc uz karjeru. Katrs no ciema iedzīvotājiem mēģina glābties kā var. Salaspils dome mums nepalīdz, sarunas ar karjera īpašnieku ir bezjēdzīgas. Kā mums dzīvot?

Karjera īpašnieks, viņš arī sākotnējais ciemata projekta attīstītājs Igors Romašenko vien rausta plecus un saka, ka tas nav viņa transports, kas kursē caur ciemu. Tie esot klienti, kuri atbrauc pēc smilts.

”Cilvēks brauc, kā viņam ir ērtāk. Ja brauc uz vienu pusi, izmanto vienu ceļu. Ja uz citu, tad otru ceļu. Tas ir tāpat kā nākot no veikala. Pa taisno. Mums ar to nav nekāda sakara. Ja kādam kaut kas nepatīk, lai uzliek saskaņotas ceļazīmes.”

Pārējais viņu neinteresējot. Salaspils novada domes inspektore Rita Klusa, kura būvniecības vietu apskatījusi iepriekšējā dienā, skaidro, ka tā ir nelikumīga.

”Viņi (barjeras būvētāji) ir pārkāpuši visu, ko vien var pārkāpt. Viņi ir sākuši no otrā, nepareizā gala. Vispirms izbūvēt un tad mēģināt saskaņot. Cilvēki mīļie, viss jādara otrādi!”

Haoss

Vainīgās personas jau ir noskaidrotas un pret tām uzsāks administratīvo lietvedību. Naudas sods privātpersonai ir no 140 līdz pat 2000 eiro. Papildus pašam par saviem līdzekļiem viss jānojauc, vietai jāizskatās mats matā kā pirms būvdarbiem. Un šī nebūt nav vienībā nelikumība, kuru vērot ciematā. No Salaspils novada domē uzzinām, ka arī visas ceļazīmes un plāksnes, kuras ziņo par apdzīvotas vietas sākšanos, beigšanos ir uzstādītas patvaļīgi.

Tas nozīmē, ka gar mājām var traukties ar grants ceļiem noteikto braukšanas ātrumu. 80 km/h. Ir bijuši precedenti, kad ceļu policija ciematā sodījusi autovadītājus par ātruma pārkāpšanu, bet tiem, kuri sodus apstrīd tos atceļ. Haoss.

Tajā ciemā normāla ceļa nebūs nekad.

Pagasta izpilddirektors Andrejs Jaunkalns skaidro, ka, ja ”Mežezeri” iedzīvotāji spētu savā starpā vienoties un nāktu uz pagastu runāt, ielas savā pārvaldībā varētu paņemt pagasts un visu sakārtot. Ja ne kāds BET. Visas ielas arī ir sadalītas domājamajās daļās un pieder visiem ciema iedzīvotājiem. Igora ielai vien ir 88 īpašnieki. Visiem vienoties? Domē uz šādu iespēju šobrīd skatās vārāk kā skeptiski.

Foto

1 komentārs