Nelegāli dūmeņi gadiem ilgi indē Rīgas centra iedzīvotājus

Komentāri

Rīgas centrā, netālu no Ziedoņdārza, jau trīs gadus slejas divi nelegāli izbūvēti dūmeņi, no kuriem viens dūmo katru dienu. Eksperti norāda uz risku saslimt ar nopietnām slimībām.

Katru rītu, katru dienu no skursteņa nāk dūmi tieši manā logā, un es tur neko nevaru darīt. Esmu bezspēcīga! Tas ilgst jau trīs gadus! Tā smaka ir neizturama! Tie dūmi ir tik lieli! Vai tur dedzina plastmasu, gumiju – nezinu!

Sašutumu pauž Aleksandra Čaka ielas 20.nama iedzīvotāja Līga, kurai ir arī maza meitiņa. Līgas mitekļa logi ir vien dažu metru attālumā un vienā augstumā ar aktīvāko dūmeni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības nodaļas vadītāja Solvita Muceniece , aplūkojot dūmu melno nokrāsu, sit pie trauksmes zvana, norādot, ka ”tas ir piesārņojošo vielu kokteilis”.

”[Dūmi] satur suspendētās cietās daļiņas, tās var nosēsties elpceļos un veicināt plaušu funkciju darbības traucējumus, tai skaitā iespēju biežāk saslimt vīrusa slimībām, līdz pat, ja tās ir vielas, ka ir ar kancerogēnu ietekmi, var jau runāt par paaugstinātu risku saslimt ar kancerogēnām slimībām,” informē S. Muceniece.

Tāpat Veselības inspekcijas pārstāve norāda, ka šāds piedūmojums ir īpaši bīstams bērniem, šajā gadījumā Līgas meitiņai, kurai elpceļu sistēma nav pilnībā attīstījusies.

Abi dūmeņi izbūvētie vienā ēkā. Viens no tiem piebūvēts pie diennakts dzērienu veikala ”Degviela”, otrs – pie auto tonēšanas servisa. Un tieši otrais dūmenis kūpa katru dienu melniem dūmiem, iespējams sadegot auto servisa atkritumiem.

Pēc raidījuma Bez Tabu lūguma objektu apsekojusi arī Rīgas pilsētas būvvalde, pēcāk konstatējot, ka dūmeņi izbūvēti neatbilstoši noteikumiem, proti, sniedzas svešā teritorijā, kā arī uzraugošās institūcijas rīcībā nav dokumentu, kas liecinātu, ka skursteņu izbūve ir saskaņota. Līdz ar to ir pamats uzskatīt, ka būvniecība bijusi nelegāla.

”Tiek ierosināta administratīvā lietvedība par patvaļīgu būvniecību, par patvaļīgas būvniecības seku novēršanu,” informē Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka. ”Konkrētajā gadījumā likumdošana paredz divas iespējas: vai nu legalizēt, vai nu atgriezt iepriekšējā stāvoklī. Šajā gadījumā apzināmies, ka legalizēt nav iespējams, [..] līdz ar to, visticamāk, būs pieņemts lēmums par seku likvidēšanu.”

Foto

Video

Lasi vēl