Nelegālā suņu audzētava. Vai PVD un VID ir iemesls uzsākt lietvedību?

0 Komentāru
Nelegālā suņu audzētava. Vai PVD un VID ir iemesls uzsākt lietvedību?
Foto: Ekrānuzņēmums

Nesocializēti, bailīgi, stresa stāvoklī, var iekost. Šādu slēdzienu dzirdējām no dzīvnieku patversmes vadītāja par trim kucītēm, kuras pirms kāda laika nopirktas no sievietes, pie kuras dodas arī Bez Tabu. Dodas un piefiksē suņa pirkšanas-pārdošanas faktu. Kucēnu tirgošana pats par sevi nav pārkāpums, ja vien to nedara regulāri.

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve, uzklausot situācijas aprakstu, atzīst, ka ir saskatāma uzņēmējdarbība, iedzīvotāja ienākumu nodoklis būtu maksājams. Viņa piebilst, ka šajā gadījumā lielākā daļa uzmanības būtu jāpievērš apstākļiem, kādos suņi tiek turēti. Bet tas jau ir Pārtikas un veterinārā dienesta pārziņā.

PVD par šo adresi signālu saņēmuši aptuveni pirms mēneša. No policijas. Aizbraukuši, bet īpašumā iekšā nav laisti. Mums sola, ka tiks uzsākta lietvedība un izmantotas visas likumā atrunātās iespējas, lai tiktu iekšā īpašumā un palūkotu, kas tur notiek. Par ko var uzsākt lietvedību? Par daudzu noteikumu pārkāpšanu.

Piemēram, ja mājās ir vairāk nekā pieci vienas sugas dzīvnieki, kuri vecāki par pusgadu, jāinformē PVD. Tā pat jāziņo, ja no dzīvnieku īpašnieka adreses notiek to tirdzniecība. Nemaz nerunājot par labturības noteikumu, kuru ir daudz, ievērošanu. Kā arī īpašniekam ir jānodrošina, lai dzīvniekiem nebūtu vairāk par vienu metienu gadā.

Pārbaudes no abām instancēm būs. Kādi būs rezultāti, vai sieviete varēs turpināt tirdzniecību, to rādīs laiks.

Foto

Video

0 Komentāru