Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Komentāri

Madonas novada iedzīvotāji ziņo par aizdomīgiem rakšanas darbiem, kas veikti Veckalsnavas baznīcas drupās. Apkārt rakumiem vairākas dienas atradušās arī cilvēku mirstīgās atliekas – galvaskausi un kauli. Vietējie jautā – kurš pieļāvis, ka kaut kas tāds notiek baznīcas teritorijā?

Veckalsnavas luterāņu baznīca atrodas Madonas novada Kalsnavas pagastā, baznīca nopostīta Otrā pasaules karā. Tās drupas tagad ir apkārtnē iecienīts apskates objekts un laulību ceremonijas vieta. Netālu dzīvojošie novērojuši, ka nesen baznīcā veikti rakšanas darbi, izmantojot arī traktortehniku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iedzīvotāji arī ziņoja, ka uzrakti cilvēku galvaskausi un kauli, bet brīdī, kad baznīcas teritorijā ieradās raidījuma Bez Tabu komanda, tur atradās tikai viens kauls, nav arī zināms, vai tas bijis cilvēka.

Netālu no baznīcas drupām atrodas autobusa pietura, tajā vienīgais satiktais cilvēks arī bija dzirdējis par aizdomīgajiem rakšanas darbiem. Vīrietis gan nezināja teikt, kurš un kāpēc uzracis baznīcas zemi.

Kalsnavas draudzes palīgmācītājs Guntars Agate Paeglis par veiktajiem rakumiem uzzinājis no Kalsnavas pagasta pārvaldes vadītāja. Tā kā rakšanas darbi nebija saskaņoti ar zemes īpašniekiem – draudzi -, mācītājs devies baznīcas drupas apsekot.

Tur tik tiešām esot bijuši divi galvaskausi un cilvēku kauli, mācītājs nolēmis pats tos pārapbedīt. Viņš uzskata, ka aizrautīgi cilvēki baznīcas drupās meklējuši arheoloģiskus atradumus, taču par nesaskaņotajiem darbiem draudzes privātīpašumā nolēmis neziņot.

Ar pagasta pārvaldes vadītāju domājuši vērsties policijā, bet, tā kā nodarītais kaitējums esot relatīvs, mācītājs nolēmis piedot pāridarītājam. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija gan rīkojusies citādāk un informējusi Valsts policijas Madonas iecirkni.

Rakumi veikti Kalsnavas baznīcas senkapu aizsardzības zonā, un visas darbības bija jāsaskaņo gan ar zemes īpašnieku, gan Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.

Foto

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl