Nejēdzība! Pensionāram jāpārliecina atbildīgā iestāde, ka vasarnīcā viņš nedzīvo un atkritumu konteineru viņam nevajag

8 komentāri
Nejēdzība! Pensionāram jāpārliecina atbildīgā iestāde, ka vasarnīcā viņš nedzīvo un atkritumu konteineru viņam nevajag
Ekrānšāviņš

Pierīgā esošos Dārziņus daži izvēlējuši par patstāvīgu dzīvesvietu un šajā teritorijā uzbūvējuši gana lepnas privātmājas, bet cits te atrodas vien retu reizi vasarā un sev piederošajā teritorijā neko vairāk par nelielu dārza būdiņu negrasās celt. Taču, viens vai otrs, – abiem jāmaksā 3,4 eiro mēnesī par atkritumu apsaimniekošanu. Arī šim pensionāram…

Stāsts ir šāds – kādu dienu kungs pamanījis, ka viņa žogā iebāzta “cedele”, kurā ir ziņa par atkritumu izvešanu – obligāti jāslēdz līgums, citādi nepatikšanas klāt. Ja nekas netiks darīts, kungu sodīšot par to, ka nav konteinera. “Kaimiņš stāsta – pat tad, kad konteiners būšot tukšs – arī būšot sods,” stāsta pensionārs.

Kungs saka, – viņam savu mūžu šeit nav bijis atkritumu urnas, jo pēc tās gluži vienkārši nav bijis vajadzības. Viņš te ierodas pāris reizes nedēļā, bet visus nelielos atkritumus paņem līdzi – tieši tik maz to esot.

“Tā ir tīrā diskriminācija! Man arī ir kaut kādas tiesības ne tikai pienākumi,” – vīrietis uzskata, ka ir neloģiski, ka viņam piespiedu kārtā liek ieviest atkritumu konteineru, kuru viņš negrasās izmantot un pēc kura nav vajadzības.

3,40 eiro – šāda ir abonēšanas maksa par konteineru. Rīgā pat esot jāmaksā mazāk – 2,40 eiro – stāsta pensionārs.

Tikmēr Rīgas pilsētas Austrumu izpilddirekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Briede gan norāda – šī vēstule nav nekāds rīkojums, bet gan informatīva vēstule. Jo 2014. gada situācija Dārziņos “uzlabojas tikai daļēji” – Dārziņos esot tikai divas izvedējfirmas, kas šajās apkaimēs izved atkritumus, un tās ir noslēgušas ap 1200 līgumu, lai arī mājiņu esot vairāk.

Tagad šim cilvēkam esot jāskaidrojas ar izpilddirekciju un jāraksta viņiem, lai pierādītu, – viņam nav nepieciešams atkritumu konteiners.

Foto

Video!

8 komentāri