Neiespējamā misija – pērkot ceļojuma apdrošināšanu, ja esi nolēmis pārvietoties ar motorolleri!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Komentāri
Neiespējamā misija – pērkot ceļojuma apdrošināšanu, ja esi nolēmis pārvietoties ar motorolleri!

Rudenī latvieši gluži kā gājputni laižas uz siltajām zemēm, eksotiskajās valstīs neatņemama ceļojuma sastāvdaļa ir pārvietošanās ar motorolleriem. Tūristiem jābūt īpaši vērīgiem un pacietīgiem, izvēloties apdrošinātāju, lai neiegādātos “kaķi maisā”!

Bez Tabu žurnāliste Baiba Runce par saviem novērojumiem Bali: “Motorolleri ir ērtākais, ātrākais un arī populārākais pārvietošanās veids Indonēzijas salā Bali, taču tūristiem jārēķinās – ekstrēmas sajūtas ceļojuma laikā tiek garantētas!”

Reti kurš vietējais iedzīvotājs lieto ķiveri, turklāt uz nelielā motorollera bieži iekārtojusies visa ģimene – vecāki un pat divi bērni. Ceļu satiksmes noteikumi ir vienkārši – būt gataviem uz visu, un vēlams, apdzenot kādu, uztaurēt.

Tomēr citādi pārvietoties būtu vēl grūtāk, jo gājēju ietves nav bieži sastopamas, un vietām ielas ir tik šauras, ka divām pretīm braucošām automašīnām samainīties ir neiespējami, piemēram, ja jābrauc cauri rīsu laukam. Arī sastrēgumi Bali ir daļa no ikdienas. Īrējot motorolleri, neviens neliek uzrādīt autovadītāja apliecību.

Ceļojumu grupu vadītājs ar vairāk nekā piecdesmit gadu pieredzi Uldis Alksnis uzsver – mūsu braukšanas kultūra ir pavisam citāda. Turklāt šajās motorolleru valstīs satiksme notiek pa ceļa kreiso pusi.

Uldis Alksnis

Uldis Alksnis
“Jēkaba ceļojumi” valdes priekšsēdētājs

Atklājas, ka cilvēks nemāk ar to motorolleri braukt, ātri vien krīt un gūst traumas.

Ja nav apdrošināšana – pirmā palīdzība kaut kur aizvedīs, un labākajā gadījumā iedos pretsāpju līdzekli, un viss.

Tālāk teiks – vai nu maksā pats, vai kārtojam visu ar apdrošināšanu.

Apdrošināšanas pakalpojumu sniedzēju iespējās ir neierobežotas, katrs pārvietošanos ar motorolleri var iekļaut kādā segumā vēlas, jo kopīgi noteikumi nepastāv.

Jānis Abāšins
Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents

Mēs dzirdam, ka ir kaut kādas nepatikšanas ar motorolleriem, motocikliem, kaut kādus citus “kaķus maisā”, mēs to tā arī saucam.

Pirmkārt, cilvēkiem jāsaprot, ko viņi ceļojumā vēlas darīt, ja padomā kādas nopietnākas aktivitātes par viesnīcu un pastaigāšanos, jāpievērš pastiprināta uzmanība noteikumiem.

Bez Tabu pārliecinās, ka apdrošinātāju uzskats par to, kāda veida aktivitāte ir pārvietošanās ar motorolleriem ir atšķirīgs.

Apdrošināšanas kompānija nr. 1 norāda, ka motorolleri meklējami zem lauciņa “Hobijs”, taču dzinēja tilpums nedrīkst pārsniegt 120 kubikcentimetrus. Ja pārsniedz, apdrošināšana nedarbojas.

Tajā pašā sadaļā ir tādas aktivitātes kā badmintons, novuss, un pat dejas (ne profesionālā līmenī), tātad, ja ceļojuma laikā plānojat doties uz kādu ballīti, ar standarta apdrošināšanu nepietiks.

Apdrošināšanas kompānija nr. 2 norāda –  Ja tā ir motocikla kategorija, tad tas ir ceļojumu polises izņēmums, un šādi zaudējumi netiek segti. Ja tas ir motorollers, tad jāatzīmē paaugstināta riska aktivitāte – “amatieru sports”.

Apdrošināšanas kompānija nr. 3 skaidro, ka pietiks, ja ceļotājs norādīs, ka dodas “atpūtas braucienā”, tur būs iekļauti šie nelaimes riski, un medicīnas pakalpojumi, ja kaut kas notiks.

Lasi vēl