Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

33 komentāri

Bērnu drošība visos laikos ir bijis pietiekami sāpīgs temats. Jo sevišķi tad, ja kāda atvase pazūd vai notiek nelaimes gadījums. Šādu iznākumu nevēlas sagaidīt kāda māmiņa no Bauskas puses, kura ir neizpratnē par skolas autobusa reisiem, kam bērni jānogādā no Skaistkalnes līdz Bārbelei.

”Man ir neizprotama Skaistkalnes skolas vadības attieksme. Bērnus uz mājām Bārbelē ved skolas autobuss. Vecāki vienmēr sagaida savas atvases. Bet šo pirmdien, 18. septembrī, autobuss atbrauca 20 minūtes ātrāk, neviens no vecākiem to nezināja. Bērnus, arī 5–6 gadus vecos, vienkārši izsēdināja no autobusa. Kurš atbildētu, ja notiktu nelaime?”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bauskas puses Vecumnieku novadā esošā Bārbele atrodas vietā, kuru šķērso auto maģistrāle, pa kuru daudzi autovadītāji no Latvijas dodas uz Lietuvu un otrādi. Auto plūsma liela. Daudzi tejienes bērni zinības apgūt dodas uz teju deviņus kilometrus attālo Skaistkalni.

Skatītājas bērni sev līdzi uz māju atveduši piecus gadus vecu skolnieci, kuras mamma arī nav zinājusi, ka autobuss atbrauks ātrāk, jo visi pieraduši, ka transports kursē pēc noteikta grafika. Dodamies pie mācību iestādes vadītājas.

 • Direktore: Tā bija pirmdiena?
 • Žurnālists: Jā.
 • Direktore: Jā, mums bija darba drošības instruktāža, un tādēļ visus bērnus mājās aizveda ātrāk. Es pati personīgi sazvanīju autobusa šoferi un sarunāju.

Direktore Svetlana Vāverniece stāsta, ka, ja kādreiz gaidāms, ka mainīsies autobusa atiešanas laiks, vecākiem iepriekš tiek rakstītas zīmītes. Kamdēļ šoreiz tas nav bijis zināms, mācību iestādes vadītāja nevar atbildēt, tas viņai jāskaidro.

Kas notiek gadījumos, ja kāds no vecākiem tomēr kaut kādu iemeslu dēļ nesagaida savu bērnu? Vai viņu drīkst vienkārši izsēdināt ielas malā un atstāt? Kurš atbildēs, ja notiks nelaime? Direktore visu atbildību veļ uz vecāku pleciem, sakot, ka vecākiem ir jābūt sagaidīt savus bērnus.

Inita Juhņeviča
Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja

Pilnīgi viennozīmīgi šajā gadījumā atbildīga ir skolas direktore, kurai sadarbībā ar pagastu ir jāvienojas par pieaugušo, kurš atbild par bērniem, it sevišķi līdz septiņu gadu vecumam tajā laikā, kad bērni tiek pārvadāti.

Daudzās skolās ir nozīmēts kāds papildu pieaugušais, kurš brauc bērniem līdzi un pārliecinās, ka tos sagaida vecāki. To var darīt arī šoferis, bet viņam ir jābūt informētam, kuru bērnu kurš pieaugušais drīkst sagaidīt. Tā vienkārši no autobusa izsēdināt skolēnus līdz septiņu gadu vecumam un atstāt vienus ceļa malā nedrīkst, tas ir ļoti rupjš noteikumu pārkāpums.

TOP komentāri

 • Liene
  +13 +13 0

  Liene

  5 gadnieki un jau skolā? Bet direktoras teksts, ka paziņojums tak esot bijis pielīmēts pie durvīm... ja vecāki paši bērniem neiet pakaļ uz skolu... 5-6gadīgi bērni diez vai izlasīs un vecākiem mājās izstāstīs. Kaut kādas zīmītes bērniem devuši? Lai tur vai kā, neviens šoferis nedrīkst mazu bērnu atstāt vienu pieturā. Redz, Liepājā sabiedriskā transporta šoferi pie staba visi grib pielīmēt, jo neizsekoja, ka mazais Ivans viens pats izkāpa ārā. Bet te... veselu bariņu bērnu atstāja bez uzraudzības. Bet vainīga direktore? Šoferiem nav noteikums pārliecināties, ka visiem bērniem atnāk pakaļ? Mazums, kas atgadās ar vecākiem, bērns viens pats tā arī tur paliktu?
 • Laura

  Laura

  Cik gan zemiskam jābūt cilvēkam,lai glābjot savu ādu,uzveltu atbildību uz skolotājām!!!
  Vai pašai nav kauns,skatoties kamerā -MELOT????
 • Ernesta
  +7 +7 0

  Ernesta

  Pirmkārt katrā bērnudārzā ir jābūt auklei pavadonim, kurš brauc kopā ar skolas autobusu šoferi un pārliecinās vai bērnudārznieku sagaida kāds pieturā.
  Otrkārt - šodienas tehnoloģijas vidē visus vecākus var informēt ar sms vai piezvanot.
  Trešais - skolas autobusa šoferis neatbil par bērndārzniekiem,(jo ir jābūt līdzi pavadonim kurš atbild par bērniem) viņš ir šoferis ne aukle.
  Ceturtais - pašvaldības beidziet taupīt naudu uz bērnu rēķinu un pieņemiet darbā aukles-pavadoņus. Viss šādas peripetijas nebūtu,ja tads strādātu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl