”Ne tā uz viņu paskatīsies, izlamās par kuci, prostitūtu!” Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagasta iedzīvotājus gadiem terorizē brutāls vīrietis

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

21 komentārs

Izlamāšana uz līdzenas vietas, lietojot visus iespējamos ”mātes” vārdus, novešana līdz asarām, uzdošanās par amatpersonu jeb Valsts vides dienesta inspektoru un nekaunīga, agresīva auto vadīšana bez autovadītāja apliecības. Jaunsvirlaukas pagasta Īslīcās iedzīvotāji ikdienas dzīvo bailēs no vietējā varmākas.

Par huligānu sauktais vīrietis Īslīcās dzīvo kopš dzimšanas. Turpat mājvietu raduši gan viņa māte, gan brālis. Ja viens no abiem brāļiem, kā stāsta vietējie iedzīvotāji, ir ”miera mika”, tad otrs pilnīgi neprognozējams. Viņš gan brutāli lamā jebkuru garāmgājēju, gan pie Īslīces upes, ja kādu pamana, uzdodas par Valsts vides dienesta inspektoru un visus dzen prom. Tie daži apkaimes iedzīvotāji, kuri piekrīt sarunai ar “Bez Tabu”, jo pārējie, tiklīdz ierauga kameru, kautrīgi nodur galvu un mūk kur kurais, zina teikt, ka agresiju vīrietis izrāda tikai pret tiem, kuri ir vājāki par viņu. Bērni, sievietes, pusaudži.

Īslīcas iedzīvotājs

”Mana radiniece te staigā, viņai ir bērns, viņš viņu lamā par m………., prostitūtu. Iet garām māte, viņš viņu par padauzu nolamā. Vai normāls cilvēks tā dara?”

Papildus, vīrietis jau gadiem, kaut arī viņam nav autovadītāja apliecības, pa apdzīvoto vietu pārvietojas ar auto. Braukšana agresīva, cilvēki baidās gan par mājdzīvnieku, gan bērnu drošību, dzīvību.

Saruna ar Kasparu
agresīvā vīrieša brālis

– Cik nav bijušas sūdzības. Ir braukuši gan no policijas, gan pagasta pārvaldes, neviens neko nevar izdarīt.

– Kāpēc?

– Viņš visus izlamā. Tāpat vien. Kaut kas nepatiks, nosauks par m….., prostitūtu.

– Jūs ar brāli esat runājis? Nav jēgas! Viņš ne no viena nebaidās. Arī no policijas ne. Braukā bez tiesībām nebaidoties. Šī viņam ir jau devītā mašīna. Brālis ir galīgi zaudējis kaunu.

Kad pie vīrieša mājas ierodas “Bez Tabu”, viņš, pamanot filmēšanas grupu, iemūk mājā un laukā nenāk. Sētā sastopam viņa māti, kura metas savu dēlu aizstāvēt. Viņa stāsta, ka konfliktos vainojami nāburgi, tie pirmie sākot dēlu apsaukāt. Apsūdzības, ka auto vada bez tiesībām nav patiesas.

Inta
Agresīvā vīrieša māte

”Viņam ir tiesības. Kā tad viņš varētu aizbraukt uz Bausku? Viņš tikai nevienam tās nerāda. Ja viņam paliek slikti ar sirdi, viņam ir šoferis.”

Valsts policijas Jelgavas iecirkņa pārstāve Ieva Sietniece “Bez Tabu” atskaitās, ka tajā pusē policija pirms mēneša ir veikusi reidu. Attiecīgā persona likumsargiem ir labi zināma, jo policistu nagos iekritusi ne reizi vien.

Ieva Sietniece
Valsts policijas Jelgavas iecirkņa pārstāve

”Mums ir reģistrēti seši administratīvā pārkāpuma protokoli saistībā ar transporta līdzekļa vadīšanu bez tiesībām. Šis vīrietis gada laikā atkārtoti ir pieķerts braucam bez tiesībām.”

Savukārt Jelgavas novada pašvaldības policijas inspektors Aigars Bērtulis stāsta, ka viņi vīrietim ir noformējuši tikai vienu administratīvo protokolu, vairāk oficiālu sūdzību no apkaimes iedzīvotājiem nav bijis. Kā tikt galā ar vīrieti? Gan Valsts, gan pašvaldības likumsargi vienā balsī saka, ka vietējiem iedzīvotājiem aktīvāk jāziņo par pārkāpēju. Redz braucam, zvans policijai, braukšana jāfilmē, lai ir pierādījumi, jo likumsargi nevar visu laiku dežurēt pie vīrieša mājas.

Foto

21 komentārs