“Ne jau tāpat vien mēs gājām un karojām!” Turlavnieki neizpratnē par pēkšņu autobusa maršruta izkūpēšanu gaisā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

3 komentāri

Turlavas pagasta iedzīvotāji par transporta neesamību nesūdzas – dienā uz Kuldīgu ar pieturu Turlavā brauc četri autobusi: divi turp un divi atpakaļ. Tomēr laika periods, kurā transports brauc, pēc iedzīvotāju domām, neesot pateicīgākais.

Transporti maršrutā uz Kuldīgu brauc rīta pusē, taču atpakaļ no Kuldīgas pašā vakarā. Pavisam ikdienišķa parādība esot nīkšana autoostās vairāku stundu garumā.

Tāpēc iedzīvotāji vērsās tuvējā pašvaldībā ar lūgumu ieviest papildreisu maršrutā Liepāja-Aizpute-Kuldīga. Turlavas iedzīvotāja Ilze stāsta, ka lēmums atklāt papildreisu tika akceptēts.

Šis reiss kursējis katru dienu, taču tas tika atklāts kā eksperimentālais reiss uz konkrētu laika posmu no 1. aprīļa līdz 1. oktobrim.

Reiss esot pieprasīts – maršrutā kursē mikriņš ar sešpadsmit sēdvietām. Tās vienmēr esot aizņemtas. Arīdzan transporta šofera bijuši vienisprātis, – šeit tiešām nepieciešams papildu reiss.

Straujiem soļiem pienāca oktobris – eksperimentālā reisa beigu termiņš. Mikriņš kursējis ierastajā laikā, tāpēc turlavnieki domājuši, ka reiss ir uz palikšanu. Līdz vietējā avīzē parādījies kāds ziņojums…

Ilze
Turlavas iedzīvotāja

Vietējā laikrakstā “Kurzemnieks” tika ievietota informācija, ka eksperimentālais reiss vairs nekursēs. Nekas sīkāk netika paskaidrots.

Kāpēc nav? Kam ir izdevīgi to slēgt ciet? Jautājumu Turlavas pagasta iedzīvotājiem ir daudz, taču atbildes neseko.

Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone skaidro, ka pēc eksperimentālā reisa beigām tika skatīts, cik transports ir bijis pieprasīts. Izrādījās, ka tas tiešām sasniedzis labus rezultātus.

Zane Plone
Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību vadītāja

Mēs ierosinājām, lai šo reisu iekļauj kopējā maršrutā, kas nozīmē, ka maršruts tiek saglabāts arī pēc eksperimentālā laika beigām.

Tika sagatavoti visi nepieciešamie dokumenti, lai turlavnieki varētu uzgavilēt un reiss tiktu atklāts! Tomēr ne viss iet kā smērēts! Nepietiekama kvoruma dēļ sēde par reisa iekļaušanu kopējā maršrutā tiek pārcelta.

Zane Plone informē, ka sēde automātiski tika pārcelta uz nākamo klātienes sēdi, kas notika 17. oktobrī. Tajā tika pieņemts gala lēmums.

“No 1. novembra reiss maršrutā Liepāja – Aizpute – Kuldīga tiks atjaunots!”

Tagad tiešām turlavnieki var sist plaukstas – jau no 1. novembra ierastajā laikā maršruts kursēs no Liepājas uz Kuldīgu ar ierasto pieturu Turlavā!

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone izsaka atvainošanos Turlavas pagasta iedzīvotājiem par radušos situāciju un to, ka viņi nesaņēma papildu informāciju par to, kāpēc reiss pēkšņi pārtraucis kursēt ierastajā laikā.

Lasi vēl

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl