“Nav ņemtas vērā neaizsargāto bērnu intereses!” Pie speciālā bērnudārza Juglā uzstādītas “Apstāties aizliegts” ceļazīmes!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājās vecāki, kuru bērni apmeklē Rīgas pirmsskolas izglītības iestādi “Sapņudārzs”. Pēc Ziemassvētkiem pie iestādes uzstādītas ceļazīmes “Apstāties aizliegts”, kas būtiski apgrūtina bērnu drošu nogādāšanu bērnudārzā, turklāt “Sapņudārzs” ir arī speciālā pirmsskolas izglītības iestāde bērniem ar redzes traucējumiem.

Baibas mazmeitiņa apmeklē Rīgas bērnudārzu “Sapņudārzs” Juglā, kas ir arī speciālā pirmsskolas izglītības iestāde bērniem ar redzes traucējumiem, tāpēc uz dārziņu katru rītu dodas ne tikai tuvākās apkaimes iedzīvotāji, bet arī bērni no citiem Rīgas rajoniem un pat Latvijas pilsētām.

Baiba
bērnudārznieces vecmāmiņa

Grupiņās ir arī neredzīgi bērniņi, un pirmajā stāvā ir grupiņa, kur ir bērni ar īpašām vajadzībām un arī kustību traucējumiem. Pēc Ziemassvētku brīvdienām, atbraucot un atvedot bērniņu, mūs sagaidīja pārsteiguma dāvana, zīmes, ka pie dārziņa apstāties ir aizliegts.

Savukārt pretī uzstādīta zīme, kas nosaka, ka automašīnas ielas malā drīkst novietot tikai blakus esošās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji. “Mēs lūdzām, ka varbūt arī mums var tikt iedotas atļaujas apstāties, jo bērns tiek atvests, un mēs tūlīt braucam prom, šeit nenotiek nekāda ilgstoša stāvēšana, tagad vecāki ir spiesti pārkāpt noteikumus,” norāda Baiba.

Turklāt blakus atrodas vēl viena pirmsskolas izglītības iestāde, pie tās gan uzstādītas citas ceļazīmes: “Stāvēšanas aizlieguma zona”. “Kā tas ir iespējams, ka blakus ir divi bērnudārzi, bet nav, kur nolikt mašīnu, šajā bērnudārzā ir apmēram 60 bērnu, blakus ir vēl lielāks bērnudārzs?” jautā māmiņa Līga.

Inese
divu bērnudārznieku mamma

Mašīnu mēs liekam vienmēr ļoti tālu, lai tas ir ērtāk, ejam tālāk ar kājām, mums ir divi bērni, otrs ir “nesamais”, kurš šodien nav dārziņā. Principā ir tā, ka ir alternatīva iebraukt dārziņā teritorijā.

Tāda iespēja pastāv, tikai jāsaprot, ka visu bērnu vecāki vienlaikus to izmantot nevar. Tāpēc jāizvērtē situācija un, protams, jādod priekšroka tiem, kam tas vairāk nepieciešams. “Man ir bērniņš ar īpašām vajadzībām, viņa neiet, nesēž, nestāv, mēs braucam uz dārziņu iekšā, jo te nav vietas, zīme pēc zīmes, mēs nevaram atstāt mašīnu, lai aizvestu bērnu uz dārziņu un savāktu,” “Bez Tabu” pastāstīja Andžela.

Ir vēl kāds iemesls, kāpēc vecāki automašīnas cenšas novietot pēc iespējas tuvāk ieejai. Līdz bērnudārzam neved ietve, bet gan iemīta zaļās zonas taciņa, kas ziemā un rudenī ir pamatīgs pārbaudījums gan vecākiem, gan bērniem. Baiba ziņojusi vairākām institūcijām, taču neviens neko nevar iesākt, jo zemes gabals ir piesaistīts daudzdzīvokļu mājai.

Baiba
bērnudārznieces vecmāmiņa

Es uzskatu, ka šeit korektuma nav, ir ievērotas formāli likuma prasības, bet te nav ņemtas vērā sabiedrības intereses un šo neaizsargāto bērnu intereses.

Arī bērnudārza vadītāja Ligita Ģeida par zīmēm uzzinājusi nejauši no blakus mājas iedzīvotājiem. “Mēs ar mūsu iestādes padomes vadītāju noskaidrojām, ka tiešām viņu zeme ir līdz pat mūsu iestādes sētai, līdz ar to tas ir privātīpašums,” norāda Ligita Ģeida. Pagaidām vienīgais risinājums ir jau pieminētais, vecāki, kuru bērniem ir grūtības pārvietoties, var iebraukt dārziņa pagalmā.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde norāda, ka līdz šim departamentā nav vērsušies ne bērnu vecāki, ne iestādes vadība, tomēr kopīgiem spēkiem risinājums tikšot meklēts. “Jārunā ar iesaistītajām institūcijām, noteikti mēs iesaistīsimies šā jautājuma risināšanā un izskatīsim visas iespējas. Gan sarunas ar privātīpašniekiem par šo zīmes pielāgošanu, gan izskatīsim iespēju, ka varētu dārziņam piederošo zemi pielāgot, lai būtu iespējams tur atstāt mašīnas,” norāda Indra Vilde.

0 Komentāru