1 komentārs

Pēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam ugunsdzēsēju aicinājumu, ka katrs mājoklis ir jāaprīko ar dūmu detektoriem, lai pasargātu sevi no nelaimes. Šie aicinājumi vairāk attiecas uz privātajiem īpašumiem, dzīvokļiem, bet – kā tad ar mācību iestādēm?

Piemēram, par Vecpiebalgas vidusskolu Bez Tabu ir saņēmis skatītāja vēstuli, kurā tiek paustas bažas par tās puses skolēnu drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Labdien. Būtu pateicīgs, ja Bez Tabu pievērstu uzmanību tam, kas notiek ar ugunsdrošību Vecpiebalgas vidusskolā. Ir divas problēmas. Pirmā – skolā nav neviena dūmu detektora, kurš laikus brīdinātu par nelaimi. Otrā – evakuācijas kāpnes, pa kurām paredzēts evakuēt skolēnus no trešā stāva, manuprāt, izbūvēta neatbilstoši. Zinot, kāds spēks ir jūsu raidījumam, lūdzu pārbaudiet, vai skola nepārkāpj likumu.

Ūdensrozes un darvas karote

Ak, Vecpiebalga, par kuras ūdensrozēm ir sacerētas dziesmas un kuras vidusskola var lepoties ar to, ka mācību ēku apmeklējuši vairāki Latvijas Valsts prezidenti.

Bet priekā medus mucā darvas karoti pielej vietējo iedzīvotāju bažas par to, vai, ja skolā sāk trakot sarkanais gailis, to laikus pamanīs. Skolas direktore ir pārsteigta par mūsu interesi, jo ugunsdzēsēji ne reizi nav viņai aizrādījuši par to, ka mācību iestādē nav dūmu detektoru.

Lolita Žagare, Vecpiebalgas vidusskolas direktore

Mums katru gadu ugunsdzēsēji ierodas pārbaudēs, bet nevienu reizi neviens nav aizrādījis par to, ka skolā obligāti ir jābūt dūmu detektoriem.

Bērnu drošība pirmajā vietā?

Uz sarunu tiek saukta skolas saimnieciskās daļas vadītāja, kura atbild par šīm lietām un komunicē ar pagastmāju par skolas vajadzībām. Viņa saka, ka detektoriem obligāti jābūt tajās mācību iestādēs, kuras renovē.

Foto

Bet tā nav obligāta prasība. Vai tas tā tiešām ir? Blakus skolai ir skolēnu viesnīca, tur detektori ir. Vai pašā zinību pilī tiem tiešām nav jābūt?

Dzintas Lagzdiņš, VUGD ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks

Ja mācību iestāde tiek būvēta jauna, tajā obligāti ir jābūt detektoriem. Ja ēka ir celta iepriekšējā gadu simtā, nodota ekspluatācijā un tā laika noteikumi obligāti neparedzēja dūmu detektoru esamību, tad šādā mācību iestādē tie ierīkojami tad, kad veic ēkas rekonstrukciju.

Liela brēka, maza vilna

Tad nu sanāk, ka pēc noteikumiem šajā jomā te viss ir kārtībā. Dodamies lūkot otru skatītāja aprakstīto nebūšanu. Evakuācijas kāpnes, kuras ierīkotas, lai no trešā stāva varētu evakuēt audzēkņus. Skatītāja prāt, ķibele ir tajā, ka kāpnes nav līdz zemei.

Skolēniem jālec no trīs metru augstuma? Uz savas ādas izmēģinām, cik viegli pa šīm kāpnēm ir tikt līdz zemei. Iespējams, ka vecāks nav pamanījis, bet kāpņu pēdīgais posms ir atlokāms. Kad tas izdarīts, nevienam, nekur nav jālec. Arī te viss ir kārtībā.

Sarunā skolas direktore pauž nožēlu par to, ka neviens no bažīgajiem vecākiem nav runājis ar viņu. Ņemot vērā, ka tieši tagad tiek plānots zinību pils nākamā gada budžets, direktore saka, ka, ja jau satraukums par detektoriem ir, prasīs pagastam finansējumu!

TOP komentāri

 • Toms
  0 0 0

  Toms

  Vai,saimnieciskās daļas vadītāja-(un pārējie gribētāji)-varētu nokāpt,pa evakuācijas trepēm no trešā stāva? [(attaaaa)]........???
  nekā personīga..
  varjau būt..
  Un vēl..
  Dūmu detektori,maksā no 7.00eur. gb.
  p/s
  Trešā stāva,evakuācijas trepes ir vairāk paredzētas remonta darbiem-nevis ekstrēmai situācijai..!
  !pasarg"dievs"!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl