Nav bail no vīrusa, bet bada! “Lido” darbinieki sašutuši par 100 eiro lielo darba algu

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

5 komentāri
Nav bail no vīrusa, bet bada! “Lido” darbinieki sašutuši par 100 eiro lielo darba algu

“Bez Tabu” vienu pēc otras saņem vēstules un telefona zvanus no izmisušajiem “Lido” darbiniekiem. Par darbu martā šomēnes saņēmuši vien simt eiro lielu atalgojumu.

“Lido” darbinieki ir apmulsuši un neziņā. Cerētās pēdējās darba algas vietā bankas kontā čiks vien esot.

Lido darbiniece
Jūtas vīlusies

Sēdējām, gaidījām algu. Tieši pirms Lieldienām tika paziņots, ka alga netiks izmaksāta par darbu no 1. līdz 19. martam. Samaksāts vien simts eiro katram. Protams, visi sašutuši. Ar tiem 100 eiro ir par maz. Bijām rēķinājuši, ka saņemsim visu algu par periodu, kurā strādājām.

Līdz 19. martam uzņēmums netika slēgts un visi esot strādājuši kā parasti.

               Lido darbiniece

Ir izmisumā

Nezinu, kā bērnus pabarot, kā mašīnā benzīnu ieliet, kā rēķinus apmaksāt!? Kurš kredīta devējs atļaus nemaksāt kredītu? Nav bail vairs no vīrusa, bet no bada un nabadzības. Tas nav normāli, ka ieskaita šādu summu! Ja Ķirsona kungam iedotu 100 eiro, vai viņš varētu dzīvot ar šādu summu?!

Rasmuss Pētersons
“Lido” valdes loceklis

Aprīlī diemžēl mūsu finansiālā situācija jau bija tāda, ka mēs spējām izmaksāt algas tikai daļēji. Ņemot vērā ārkārtas situāciju, mēs bijām spiesti restorānus slēgt, līdz ar to uzņēmums šai laikā palicis bez ienākumiem.

Darbinieki gan uzskata, ka vajadzēja algas izmaksāt pilnā apmērā. Daudzi strādājuši no astoņiem rītā līdz deviņiem vakarā.

Lido darbiniece

Tās 19 dienas, ko mēs strādājām, par to periodu, es uzskatu, ka bija jāizmaksā pilnīgi viss, jo tad vēl nebija sākusies krīzes situācija valstī. Mums bija ietirgojums. Citās brīvdienās bija ļoti labs ietirgojums. Tā ir tā pēdējā alga, ko mēs esam arī nopelnījuši. Neredzu iemeslu, kāpēc to ieturēt?

“Lido” pat neapmaksājis darba nespējas lapas par periodu, kuru bija jāapmaksā darba devējam. Kad darbiniekiem izmaksās visu atalgojumu par viņu darbu martā, “Lido” pārstāvis nespēj atbildēt.

Rasmuss Pētersons
“Lido” valdes loceklis

Ir grūti šodien atbildēt. Situācija mainās diezgan strauji. Mēs nezinām, kurš ir tas brīdis, kad varēsim atsākt strādāt? Šobrīd es atturētos no konkrēta datuma nosaukšanas. Mēs noteikti sazināsimies ar katru darbinieku un informēsim, kad tas varētu notikt, līdzko mums šāda informācija būs zināma.

Dienā, kad notiek intervija, ir arī ziņa, ka vismaz dīkstāves pabalsts 633 “Lido” darbiniekiem jau ir pārskaitīts, par to periodu, kad sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums marta otrā pusē jau bija slēgts. Cik liels ir pabalsts, tas netiek atklāts.

Pārskaitītā nauda gan nav neizmaksātā darba alga par periodu līdz 19. martam, bet gan dīkstāves pabalsts. Kad “Lido” darbinieki saņems atlikušo darba algu, joprojām neesot zināms.