Nauda vējā! Rīgas ierēdņi uzbūvējuši četrus basketbola laukumus, kurus nevar pilnvērtīgi izmantot

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

27 komentāri

Rīgas dome stadiona izbūvei un teritorijas labiekārtošanai iztērējusi vairāk nekā 750 000 eiro, taču basketbola eksperts norāda, ka izveidotajos laukumos nav iespējams droši spēlēt strītbolu.

Katrā stadionā galā ierīkoti divi strītbola laukumi, taču tikai puse no tiem izmantojama pilnvērtīgi. Arī to var darīt tikai ar nosacījumu, ka pārējie divi laukumi netiek izmantoti.

Problēma ir tajā, ka laukumu trīspunktu līnijas krustojas, līdz ar to pārklājas divu blakus esošu laukumu teritorijas.

Nav skaidrs, kādēļ Rīgas ierēdņi iztērējuši ievērojamu naudas summu, lai ierīkotu četrus strītbola laukumus, kurus nav iespējams pilnvērtīgi izmantot.

Vēl vairāk. Spēlējot šādos laukumos, nejauši ir iespējams saskrieties un gūt pamatīgas traumas.

Edgars Jaunups

Edgars Jaunups
Basketbola kluba “VEF Rīga” prezidents

Ja šīs līnijas krustojas, tad vienlaikus nevar notikt spēles. Normālā situācija būtu, ja starp līnijām būtu daži metri.

Agrāk rādīja bildes no Sočiem, kur būvēja olimpisko ciematu. Likās, ka nekas tāds Latvijā nevar notikt… Kā nevar? Lūk, var.

Rīgas dome vainu noveļ uz būvnieku pleciem, kā arī norāda, ka šajā stadionā ”nebija paredzēts izveidot profesionālus strītbola sacensības norises laukumus”.

Baiba Gailīte
Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve

Neskatoties uz to, ka projekts neparedzēja ap laukumiem iezīmēt basketbola spēles līnijas, būvnieki pēc savas iniciatīvas tās gumijas segumā iezīmēja.

Lai nerastos pārpratumi no iedzīvotāju puses, tad šobrīd būvniekiem ir uzdots šīs līnijas aizkrāsot, jo tajā nav iespējas profesionāli spēlēt strītbolu.

Bez Tabu pārliecinājās, ka būvnieki diviem laukumiem ”izdzēsuši” trīspunktu līnijas, lai tās nekrustotos ar blakus laukuma līniju.

TOP komentāri

 • Evija
  +10 +10 0

  Evija

  Pirmkāt, ir jāskatās projekts. Kādas līnijas un kur sazīmētas. Neviens būvnieks neko papildus, ja tas nav iezīmets, projektā nedarīs.
 • Es
  +6 +5 -1

  Es

  P.S. Labāk nedarīt neko un neizšķērdēt naudu, nevis darīt ķeksīša pēc
 • Māris Želvis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl