Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

34 komentāri

Iedzīvotāji ziņo par trauksmes situāciju Saulkrastos: sprādzienu un šāvienu dēļ nav iespējams gulēt! Satraukta Saulkrastu iedzīvotāja Bez Tabu ziņo: “Vakar naktī pamodos no tā, ka nenormāli šāva. Armija kariņu spēlē! Kādēļ to nedara pa dienu, bet naktīs? Vai par iedzīvotājiem nemaz netiek domāts? Dažreiz liekas, ka mājai visi logi izbirs!”

Kāds cits Bez Tabu skatītājs, kurš ir neapmierināts ar trokšņiem Saulkrastos, norāda: “Vairs nav izturami trokšņi nakts laikā! Bumbo vismaz līdz diviem naktī. Mājai dreb visi logi! Saprotu, ka ir jātrenējas arī nakts laikā, bet tad parasti cilvēki tiek informēti, ka būs mācības arī nakts laikā!”

Uz ielas satiktie Saulkrastu iedzīvotāji Bez Tabu apstiprina, ka trokšņi nakts laikā ir dzirdami.

Arta

Kad ejam gulēt naktī, līdz kādiem vienpadsmitiem vismaz, un tad viņš norimst. Un tad naktī atsākas! Man ir nepatīkami, man ir nepatīkamas sajūtas, bet es esmu pieradusi.

Savukārt Bez Tabu uzrunātajai Saulkrastu iedzīvotājai Irēnai trokšņi netraucē nemaz: “Man tie netraucē, parasti ieslēdzu televizoru, mūziku vai ko, klausos un gribas gulēt. I Rutulim skaistas, i Lapčenokam [dziesmas], daudziem māksliniekiem skaistas, jaunie, tiem varbūt neiet pie sirds.”

Ja centra iedzīvotāji dzird sprādzienus un šāvienus, un ar tiem kaut cik sadzīvojoši, tad Saulkrastu nomalē, tuvāk Ādažu poligonam, iedzīvotāji ir krietni nokaitinātāki.

Satraukta ir vietējā iedzīvotāja Ņina: “Poligons nedod mieru, agrāk bija, bet tik traki nebija, nepatīk. Es piecdesmit gadus dzīvoju šeit! Es aizmigu un naktī sāka šaut, logi trīcēja, un es no gultas gribēju nokrist!”

Tāpat dzirdējis šāvienus naktī ir Guntars, un norāda: “Izbrīna tas, ka pa naktīm tagad sākuši šaut, tas gan izbrīna.”

Bez Tabu komanda Saulkrastos dodas uz aptieku pēc, domājams, aktuālas preces – ausu aizbāžņiem, arī tur tiek apstiprināta trokšņu dzirdamība naktīs. “Pa nakti šauj. Es nevaru. Es katru nakti dzirdu!”

 Ilmārs Atis Lejiņš

Ilmārs Atis Lejiņš
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris

Oktobra sākumā Amerikas Savienoto Valstu bataljons, kas bija ieradies šeit Latvijā, Baltijā septembra mēnesī, viņiem bija noslēdzošās mācības un tās mācības bija skaļas, jo viņiem bija artilērijas atbalsts.

Artilērija – tas ir lielais lielgabals, varbūt esat filmās redzējuši, viņam ir liels stobrs. Jo lielāks stobrs, jo skaļāk ir. Tad bija ļoti augsts gaisa spiediens un bija bezvējš, tad skaņa vienkārši gāja tālāk tā kā ierasts.

Saulkrastu novada domnieki prasīs paskaidrojumus

Iedzīvotāji ar daudzām sūdzībām vēršas arī Saulkrastu novada domē, domnieki pieprasīs paskaidrojumus. Kā norāda Saulkrastu novada domes pārstāve Marika Grasmane, sūdzības ir ne tikai no tiem, kas dzīvo blakus Ādažu poligonam, bet arī [sūdzas] cilvēki, kas ir Saulkrastos un arī vairāk uz Zvejniekciema pusi – arī tur var dzirdēt šos trokšņus.

“Diemžēl mēs [Saulkrastu novada dome] no NBS neesam saņēmuši nekādu informāciju, kas notiek tur. Droši vien tās ir mācības, bet šajā gadījumā informācija nav saņemta. Mēs būtu ļoti priecīgi, ja informētu arī mēs, un mēs attiecīgi varētu informēt mūsu iedzīvotājus.”

Aizsardzības ministrijas paziņojumā medijiem brīdina par trokšņiem gaišajā un tumšajā diennakts laikā, bet nav ne vārda par to, ka šaus divos naktī un kur trokšņi būs dzirdami. Skaidrs, ka pie tiem pieraduši tuvāko apdzīvoto vietu iedzīvotāji, bet Saulkrasti un pat tālākas teritorijas pārsteigtas nesagatavotas.

NBS pārstāvis I.A.Lejiņš atzīst: “Nu, es piekrītu. Dialogu vienmēr var uzlabot, un pie tā mēs šeit piestrādāsim.”

Saulkrastu novada domē šaubās, vai trokšņot vajadzētu naktīs, kad iedzīvotāji guļ. Uz to NBC pārstāvis I. A. Lejiņš atbild, sakot, ka “nodokļu maksātāji maksā nodokļus un lai uzturētu Latvijas armiju. Tas būtu jocīgi, ja mēs kā Latvijas armija neprastu karot. Lai prastu karot, ir jāmācās šaut un šaut ar visiem pieejamajiem ieročiem, izmantojot visas 24 stundas. Mums ir arī jābūt spējīgiem sadarboties ar amerikāņiem, kanādiešiem un pārējiem sabiedrotajiem.”

TOP komentāri

  • Juris Kante
  • matisss
  • Zanda Ševica-Mikeļševica
    +3 +2 -1

    Zanda Ševica-Mikeļševica

    Laikam traucē tiem kuri talāk dzīvo!! Dzīvoju Kadagā, blakus armijas bazei un poligonam, jā skaņa ik pa reizei ir bijusi skaļāka, bet tā lai traucētu un neļautu gulēt nekad!!! Un kad iebruks ienaidnieki, jus ari liksiet lai šauj pa dienu, jo naktī gulēt gribat! 😂😂😂😂😂😂️️😂

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl