4 komentāri

Diennakts veikali Rīgā ignorē likumu, tirgojot alkoholu nakts stundas. Nebaidās tirgot pat iepretim policijas iecirknim.

Ilūkstes ielā, Rīgā, pēc pulksten 22.00 diennakts veikalā “Aleksandrs” tirgo alkoholu gadiem ilgi, pārliecinās Bez Tabu. Turklāt otrpus ielai ir Rīgas pašvaldības policijas iecirknis. Apkaimē dzīvojošie, kuri vēlas palikt anonīmi, uzskata, ka kārtībsagi vai nu nespēj, vai nevēlas apturēt pretlikumības, ja reiz tirgoņi ignorē likumu ilgstoši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raidījuma komanda novēro, ka jauniešu drūzmēšanos un pudeļu šķindoņu maisiņos nevar nepamanīt un nesaklausīt, bet nevienu brigādi kontrolpirkuma laikā nemana.

Bez Tabu komandai, tāpat kā daudzajiem jauniešiem, nav nekādu problēmu iegādāties alkoholu – vīnu un divas alus pudeles – pēc pulksten 22.00.

Identiska situācija ir citā veikalu tīkla “Aleksandrs” bodītē Purvciemā, kur raidījuma komanda iegādājas divas alus pudeles.

Pēc veiksmīga kontrolpirkuma pieaicinot Rīgas pašvaldības policijas ekipāžu, pārdevēja izliekas neko nezinām un noliedz, ka pretlikumīgi pārdevusi alkoholu, tomēr pierādījumi runā paši par sevi, tāpēc pēc ilgas liegšanās darbiniece tomēr atzīstas.

Likums nosaka, ka par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites, realizācijas noteikumu pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 70 līdz 7100 eiro.

Veikalu tīkla “Aleksandrs” vadība Bez Tabu apgalvo, ka šāda pārdevējas rīcība esot bezprecedenta, tomēr, kā raidījums noskaidrojis pirmajā kontrolpirkumā, apgalvojums ir meli, turklāt no drošiem avotiem zināms, ka veikalos neatļauti alkoholu tirgo regulāri.

Pieaicinātie kārtībsargi gan skaidro, ka parasti sodu piemēro pārdevējam, tomēr šaubās arī par vadības godaprātu.

Pašvaldības policijas pārstāvis

Veikalam ir lielāki ieņēmumi, plus viņai varbūt kaut kāds procents. Pārdevēja iegūst procentus, ja šādās situācijās apņemas uzņemties atbildību.

Nereti diennakts veikali sev piedēvē arī kafejnīcas vai bāra statusu, izvietojot telpās improvizētu galdu, krēsliņu, tādējādi rodot spraugu likumā, kas, pēc veikalnieku domām, ļauj viņiem tirgot alkoholu nakts stundās. Tomēr Rīgas domes saistošie noteikumi nu alkohola apriti kontrolē krietni stingrāk, nosakot, ka bāra, kafejnīcas telpām jābūt atsevišķi nodalītām no pārējām.

Foto: LETA

Toms Sadovskis, Pašvaldības policijas pārstāvis

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss neparedz, ka Rīgas pašvaldības policija būtu tiesīga veikt pārbaudi šādos veikalos.

Visus jūsu iesniegtos pierādījumus mēs nosūtījām Valsts ieņēmumu dienestam (VID), kurā tad arī tiesīgi spriest pie kādas atbildības pārkāpēji saucami.

T. Sadovskis informē, ka pēdējā laikā saņemtie signāli un turpmākās sūdzības par alkohola tirgošanu nakts stundās tiks nodotas VID.

Foto

TOP komentāri

 • Roberts Blass
 • Kristine
  0 0 0

  Kristine

  Vot tauta jociga..ari tie lielakie sudzetaji..pasi ir vieni no boezakiem viesiem taja veikala un priecajas par dzivi kad pasiem ko vajag..bet piepesi visiem skaudiba pilnas bikses..ak dievs tauta tik un ta ja nebus tadu veikalu atistisies vairak tockas ka pirmaja dzivokli taja pasa maja..kur bomzi un alkanafti dienu un nakti lozna,nav iespejams kapnu telpa ieiet,jo nepietiek ka smird ka toalete tad vel nez kas tevi aiz stura sagaidis..
 • Imka
  0 0 0

  Imka

  Jau vairāk kā 15 gadus tur tas notiek. Kā arī tanī pašā mājā 1. dzīvoklī. Esam gadiem informējuši visus iespējamos policistus, līdz Iekšlietu ministram ieskaitot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl