Nacionālists, filmas ”Soviet story” autors Edvīns Šnore pieķerts pārkāpjam likumu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Nacionālas apvienības Saeimas deputāts piedalās ceļu satiksmē ar automašīnu, kurai nav derīga tehniskā apskate. Ar šo spēkratu deputāts dodas gan uz darbu Vecrīgā, gan citās ikdienas gaitās.

Deputātam piederošā 2015. gada ”Dacia” ”Duster” tehniskā apskate bija derīga līdz šī gada maijam. Ilgāk nekā mēnesi tautas priekšstāvis piedalījies satiksmē ar automašīnu, kuras tehniskais stāvoklis nav pārbaudīts.

Bez Tabu uzrunātie E. Šnores kolēģi Saeimā norāda, ka šāda rīcība nav pieņemama. Turpretī parlamentārietis Mārtiņš Bondars norāda, ka arī pats reiz ticis sodīts par braukšanu ar automašīnu, kurai iepriekšējā dienā beigusies tehniskā apskate, tādēļ pieļauj, ka kolēģis ir ”neuzmanīgs”.

Raidījuma filmēšanas komandai izdodas turpat pie Saeimas sastapt pārkāpēju Edvīnu Šnori, kurš tieši devās uz savu spēkratu.

Edvīns Šnore
Saeimas deputāts, pārkāpj likumu

Šodien braucu ar šo mašīnu. Nav izieta tehniskā apskate? Vainīgs. Šodien pat faktiski jābrauc (red.- uz tehnisko apskati). Es nepamanīju.

Pēc sarunas ar žurnālistu deputāts iekāpj automašīnā un, neizņemot vienas dienas atļauju piedalīties satiksmē, gar likumsargu deguniem dodas prom. Gods, kam gods- Šnores ceļš tiešām aizveda uz tehniskās apskates staciju tajā pašā dienā, taču, kā atklājās, spēkrats neatbilda visām prasībām, lai droši piedalītos ceļu satiksmē. Tam tika konstatētas četras nepilnības.

Deputāta spēkratam tika konstatēta ”palielināta brīvkustība kardānpārvada šarnīrā (krustiņā), ”stāvbremze nedarbojas vienā pusē”, ”stūres pastiprinātājs nenodrošina nepieciešamo efektivitāti”, kā arī ”nedeg kreisais dienas gaitas lukturis”. Visas šīs nepilnības novērtas ar 2.

Foto: ARTŪRS ŠPAKS, BEZ TABU

Sods par piedalīšanos ceļu satiksmē ar automašīnu, kurai nav derīga tehniskā apskate, ir no 55 līdz 120 eiro. Kā norāda CSDD pārstāve Ieva Bērziņa, piedaloties satiksmē ar automašīnu, kuras stāvoklis nav pārbaudīts, neviens satiksmes dalībnieks nevar justies droši.

Saeimas mandātu, ētikas un iesnieguma komisiju šobrīd vada Šnores partijas biedre Janīna Kursīte-Pakule, kura norāda, ka komisijā Šnores gadījums tiks izskatīts tikai tad, ja tiks saņemta informācija no Valsts policijas.
Janīna Kursīte–Pakule
Saeimas mandātu, ētikas un iesnieguma komisijas priekšsēdētāja

Nē, nē. Ko tad mēs skatīsimies…ložņāsim mašīnas skatīties, kuram kāds pārkāpums, stikls ieplīsis. Domāju, ka gadās katram. Domāju, ka jums, kā žurnālistam, ieraugot, jāuzliek lapiņa, atgādinājums.

 

Auto jomas pārzinātājs Uģis Vītols norāda, ka deputāta izvēlētais spēkrata zīmols esot izslavēts ar dažādām nepilnībām. No konstatētajām nepilnībām vislielākā vērībā jāpievērš stūres pastiprinātāja bojājumiem. ”Arī pārējos bojājumus jānovērš,” norāda Vītols.

Šobrīd Šnore ar savu spēkratu satiksmē drīkst piedalītes līdz jūlija beigām, kad atkal jādodas uz tehniskās apskates staciju.

3 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Suns pārkoda rīkli, stirna mocījās agonijā!" Jēkabpils novadā siro bīstami suņi-plēsēji; pret apdraudējumu visi bezspēcīgi

Pastā nepieņem oficiālu, sirmgalves parakstītu pilnvaru

"Žēl skatīties!" Madonas novadā bargā salā brigāde maina mājas jumtu, iedzīvotājiem žēl strādnieku

"Sūdi, es atvainojos, ir izšķaidīti uz ielas!" Liepājnieci pārsteidz suņu saimnieku rīcība

"Tagad jāapmaksā lielāks rēķins!" Četru bērnu māmiņa sašutusi par "atņemto" atlaidi

"Ar muguru pieturu durvis un stumjos iekšā, kā varu!" Jaunās māmiņas Ogrē nespēj pašu spēkiem iekļūt pastā

"Jau pēc gada mājai apmetums lobās nost!" Olainiešus neapmierina mājas restaurācijas darbu kvalitāte!

"Gribu kāpt ringā un ievainot savu pretinieku!" Šova "Boksa akadēmija" finālisti gatavi cīņai!

Bauskas domes darbiniece gadu imitē darbu

Grūtniece neizpratnē, kāpēc influencerei Didrihsonei ļauts uz ultrasonogrāfiju doties ar vīru

"Vai pirktajam varu uzticēties?" Iedzīvotāja nepārliecināta par FFP2 respiratoru efektivitāti!

"Vēlamies nokļūt mājās bez ekstrēma!" Iedzīvotāji Lažas pagastā kritizē pašvaldības ceļu