“Mūsu ķermeņi klāti zilumiem!” Liepājnieki cietuši no sabiedriskā transporta šofera vardarbības

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

13 komentāri

“Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta šoferis vardarbīgi izturas pret bērnu un māti,” ar šādiem vārdiem kāda liepājniece sāk savu vēstuli.

Tieši viņa pati un viņas divpadsmitgadīgais dēls cietuši no šofera rokas pacelšanas. Diena sākusies pavisam vienkārši, nekas neliecinājis par to, ka tā pārvērtīsies bailēs un izmisumā.

Sievietes dēlam bija beigušās procedūras slimnīcā. Dēls jau iepriekš bija teicis, ka vēlas aizbraukt uz Liepājas Biznesa centru. Abi sapratuši, ka atrodas vien dažu sabiedriskā transporta pieturu attālumā no centra, tāpēc iekāpuši 6A maršrutā un devušies to apskatīt.

“Iekāpām pieturā pie slimnīcas un šoferis jau bļaustījās, ka nav ko kāpt iekšā. Es īsti nesapratu kāpēc, jo tas bija maršruts 6A un viņš vēl devās uz priekšu, tā nebija gala pietura.”

Nepievērsuši uzmanību šofera agresijai- abi turpinājuši ceļu. Autobuss apstājies pieturā- Biznesa centrs. Tā ir maršruta pirmspēdējā pietura.

Autobuss atstājies un šoferis sācis bļaut, lai pasažieri kāpj ārā. Tiesa, bļaušana papildināta ar lamu vārdiem. Liepājniece atceras, ka pasažieri tiešām kāpa ārā, taču viņa izlēma palikt, jo ekrāna monitors uzrādījis, ka sekos vēl viena pietura- galapunkts.

Abi palikuši sēžam savās vietās un nolēmuši, ka brauks līdz galapunktam. Tomēr kā mamma saka- tālāk notiekošais pat murgos neesot rādījies.

“Viss notika ātri. Šoferis mani sagrāba aiz rokām un pēc tam no mugurpuses grūda ārā pa autobusa durvīm.”

Sieviete atceras, ka centās pieturēties. Tas arī izdevies. Pretējā gadījumā viņa būtu izlidojusi pa transporta durvīm ar seju pa priekšu.

“Šoferis dusmās purēja. Viņš bija pilnīgi neadekvāts.”

Sievietes dēls noraudzījies uz rokas pacelšanu pret mammu. Divpadsmitgadīgais puika izmisumā raudājis, taču tas vadītāju neatturējis no fiziskas vardarbības arī pret viņu.

Bērns esot saķerts un pilnīgi pacelts no zemes. Vēlāk dēls stāstījis, ka no dusmām aizvēris acis, jo nezinājis, ko ar viņu darīs.

Bez Tabu komanda taisnā ceļā dodas uz Liepājas autobusa parku, skaidrot situācijas apstākļus. Tomēr parka valdes priekšsēdētājs no komentāriem kameru priekšā atsakas. Tā vietā aicina jautājumus iesūtīt rakstiski.

Tas arī tiek izdarīts. Atbildē seko fakts, ka viņu rīcībā neesot informācijas par notikušo. Tāpēc šoferis turpina darbu, nesaņemot pat aizrādījumu vai brīdinājumu par notikušo.

Liepājniece kopā ar dēlu bija nolēmusi braukt līdz maršruta galapunktam- Kapsēdes ielā. Jāpiebilst, ka konkrētā pietura eksistē- tā norādīta autobusa parka mājas lapā, bukletos un pieturvietu monitoros. Tomēr kāda satika kundze apstiprina, ka transporti pieturā neapstājas jau vairākus mēnešus.

Iemesls tam, ka transports nebrauc līdz norādītajai pieturai esot tas, ka šobrīd noris graudu sezona. Pietura atrodas “Baltic Agro” teritorijā. Līdz ar to, teritorijā ikdienu pārvietojas daudz automašīnu, tāpēc autobusam tur nav vietas. Tomēr, katru gadu, pēc graudu sezonas, pietura tiek atjaunota un autobusi kursē līdz norādītajam galapunktam.

Tomēr kāpēc pieturvieta netiek aiztaisīta? Kāpēc tā vēl aizvien tiek norādīta maršurots, bukletos, internetā? Uz to atbildes nav.

Liepājas aģentūras “Sabiedriskais transports” vadītājs Uldis Zupa paskaidro, ka monitoros tiešām šī pietura vēl aizvien uzrādas, jo neesot tik vienkārši to noņemt nost. Taču viņi strādā pie uzlabojumiem.

Liepājniece par notikušo vērsusies policijā ar iesniegumu. Liepājas sabiedriskajā transportā ir ierīkotas novērošanas kameras. Māmiņa cer, ka videomateriāls spēs kalpot kā pierādījums notikušajam.

TOP komentāri

 • .
  +6 +5 -1

  .

  Nē,dīvaibi ir tas,ka autobusu parka vadība tā vietā lai stostītos un neko nezinātu, nepasaka ka nekavējoties apskatīs video ierakstus un ja tā ir patiesība, tad atlaidīs autobusa šoderi.
 • Pasažiere
  +4 +3 -1

  Pasažiere

  Neapgalvoju ka visi viņi tādi, bet viens otrs tiešām ir gan agresīvs šoferis, jo tāda sajūta ka tiekam vests uz kaušanu, gan rupji, kuri var piesolīt iedot pa pauri, ja ko aizrāda.
 • Kaspars Apsis
  +1 +1 0

  Kaspars Apsis

  Kas ir ar to liepaju ka visadi negadijumi un parkapumi notiek.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl