Gadsimta noziegums Jūrmalā! Sērijveida laupīšanu nomocītie veikalnieki lūdz palīdzību!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

1 komentārs

Jūrmalas veikalu īpašnieki ir izmisumā, un videoieraksti no viņu veikaliem liecina, ka kriminālfilmu cienīgi notikumi pa naktīm risinās arī realitātē. Dažādos Jūrmalas pārtikas veikalos divu mēnešu garumā notiek zādzības, ko, visticamāk, veic vienas un tās pašas divas personas. Turklāt ar katru zādzību zagļi kļūstot aizvien profesionālāki!

Dubultos un Priedainē apzagto veikalu vadītājs Vladislavs stāsta, – “Jūrmalā notiek sērijveida veikalu zādzības. Pēc manā rīcībā esošās informācijas jau ir apzagti 8 veikali.”

Vienu viņa veikalu Priedainē apzaguši četros naktī, bet otru Dubultos – pusvienos naktī, ielavoties pa sacirstajām durvīm. Kamēr sāk darboties signalizācija un atbrauc apsardze, zagļi jau ir prom.

Spriežot pēc veikala video, viens zaglis ir vīrietis, bet otrs, ļoti iespējams, esot sieviete. Visu izdara zibenīgi: trīs minūtēs ķer un grābj ko var. Turklāt vīrietim esot arī šaujamais. Video nedaudz varot redzēt, ka zagļi ieradušies ar spēkratu, kas izskatās pēc 3. sērijas “BMW” markas automašīnas, visticamāk, kupejas.

No rīta, kad raidījuma Bez Tabu žurnālisti filmē vienu apzagto veikalu, saņem ziņas, ka naktī garnadži viesojušies vēl vienā Jūrmalas veikalā, kas pieder citiem īpašniekiem. Dodas turp.

Noskaidrojas, šis esot jau piektais viņu veikals, kurā dažu nedēļu laikā viesojušies garnadži.
Spriežot pēc video, visos tirdzniecības punktos shēma līdzīga un darbojošās tās pašas divas personas: zog cigaretes, alkoholu un nedaudz pārtikas, paķēruši līdzi arī kases aparātu, cerot, ka tur būs nauda.

Veikalu īpašniekiem zaudējumi ap divi tūkstoši eiro katrā apzagtajā veikalā. Galvenais, ar cirvi sacirstas durvis, izsisti durvju stikli, sasitas apgaismes ierīces un videokameras.

Jūrmalas policijā atzīst, ka viens pēc otra uzsākti septiņi kriminālprocesi par zādzībām ar iekļūšanu. Tikmēr zādzības turpinās un veikala saimnieks Vladislavs ir neapmierināts, ka zagļi joprojām staigā uz brīvām kājām:

Pie iebrauktuves Priedainē ir pilsētas videokamera, visur ir uzraksti, ka notiek videonovērošana, bet, ko man saka, nav videoieraksta.

Vai nu viņi melo, vai nu nav videoieraksta. Mūsu budžeta nauda tur ieguldīta, bet – kur rezultāts? Jūrmalas policijas priekšnieks taisnojas, ka atklāt zādzības sarežģī, ka video redzamajām personām neesot skaidri saskatāmas sejas. Arī pilsētas videonovērošanas kameras tās neesot fiksējušas, tāpat kā konkrētu automašīnu, ar kuru zagļi pārvietojas.

Aicina visus, kas tomēr pazīst personas, kas apzog veikalu, vai, ja kāds no privātpersonas nopircis cigaretes ar Latvijas marķējumu vai lombardā (vai kur citviet) – kases aparātu, lūdz sazināties ar policiju, izstāstot, kas tā bija par personu, kas to pārdeva. Drīkstot ziņot pat anonīmi, ja nevēlas atklāt savu identitāti vai būt liecinieks. Lai apturētu nenotveramos garnadžus, noderīga būtu jebkura informācija par video redzamajām personām.

Foto

1 komentārs