“Mūs visu laiku muļķo!”Jūrmalniekam aizdomas par tīšu apdrošinātāju vilcināšanos atlīdzības izmaksāšanā 

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

Viesturs ar Dagniju dzīvo vienā no 408 arhitektūras pieminekļu sarakstā iekļautajām ēkām. Māja abiem ir svarīga, tajā auguši abu bērni, piedzīvoti patīkami brīži. Lai māju pasargātu, pirms vairākiem gadiem iegādājušies apdrošināšanas polisi. Taču šobrīd saskārušies ar situāciju, kurā jau divus mēnešus gaida apdrošinātāju atlīdzību par uguns nelaimē nodarītajiem postījumiem mājai.

Pirms diviem mēnešiem ģimenes māju postījusi uguns. Līdz šim nenoskaidrotā veidā aizdedzies mājas balkons un bēniņi. Nodarīts kaitējums ne tikai mājas ārpusei, bet arī iekšpusei. Par ugunsgrēku nekavējoties ziņots apdrošināšanas kompānijai “Gjensidige”.

Viesturs komunikāciju ar apdrošinātājiem raksturo kā asu – uz uzdotajiem jautājumiem konkrētas atbildes neesot varējis saņemt. Vairākkārt veiktas ekspertīzes un pārbaudes, taču pie gala secinājuma, vai ģimene var gaidīt atlīdzību par nodarīto kaitējumu, neesot nonākuši.

Pēc vairākkārtējām pārbaudēm Viesturs saņēmis vēstuli, kurā apdrošinātāji skaidro, ka lietā trūkstot pierādījumu, neesot skaidrs ugunsgrēka cēlonis, tāpēc nepieciešamas papildu pārbaudes, lai varētu spriest par atlīdzības izmaksāšanu.

“Tā ir muļķošana! Vajadzēja viņiem divus mēnešus, lai pateiktu, ka nekas nav!” pārdomās dalās Viesturs, kuram apdrošinātāju rīcība liekoties nepareiza.

Tā vietā, lai sniegtu atbildes uz konkrētiem jautājumiem par notikušo, “Gjensidige” slēpjas aiz datu aizsardzības regulas un no stāšanās “Bez Tabu” kameru priekšā atsakās. Saņemam garu e-pasta vēstuli, kurā apstiprinās Viestura sacītais, – lai atlīdzību saņemtu, nepieciešams iesaistīto iestāžu atzinums!

Gita Deniškāne
“Gjensidige” pārstāve

“Apdrošinātājs nevar izmaksāt atlīdzību bez pārliecināšanās par apdrošinātā riska iestāšanos un zaudējumu apmēru – atbildīgo iestāžu atzinuma par ugunsgrēka vai citas nelaimes cēloņa galīgā nolēmuma. Apdrošinātājs lēmumu pieņem ne vēlāk kā 30 dienu laikā no dienas, kad ir saņemts galīgais nolēmums.”

Jūrmalas iecirkņa kriminālpolicijas priekšnieka vietniece Svetlana Loča patiesi apstiprina, ka lietas izskatīšana ir ieilgusi, jo trūkstot pierādījumu. Pašlaik lūgts ugunsdzēsējiem sagatavot atzinumu par notikušo.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins apstiprina, ka process var ieilgt saistībā ar izmeklēšanas laiku. Tomēr laika paildzināšanai jābūt ar mērķi un par jebkuru darbību apdrošinātājam būtu jāinformē klients, lai viņam būtu pilnīgi skaidrs, kāpēc naudas izmaksāšanas process ieildzis un prasa papildu darbu.

Foto

0 Komentāru