“Murgs! Bērns no skolas nāk mājās gar sliedēm.” Kūdras iedzīvotāji protestē pret vilciena reisu skaita samazināšanu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

7 komentāri

Jūrmalas Kūdras ciema iedzīvotāji neizpratnē par vilciena apstāšanās reižu skaita samazināšanu Kūdras stacijā. Tas ļoti apgrūtina ikdienu, tomēr par satiksmes organizēšanu atbildīgie uzskata, ka šāds lēmums ir pamatots.

Vairāki desmiti Kūdras ciema iedzīvotāju dienas vidū pulcējas vietējā dzelzceļa stacijā, lai paustu sašutumu “Bez Tabu”. Atceltas vairākas vilciena apstāšanās reizes svarīgos diennakts laikos. Iedzīvotājiem tā ir liela sāpe, visi vēlas izteikties, jo uzskata, ka šāds lēmums ir netaisnīgs.

Lidija
Kūdras iedzīvotāja

Tagad mums ir tik maz. Ne mums te ir veikalu, ne poliklīnikas. Piemēram, man bija jābūt pie ārsta pulksten 15.00, izbraucu 11.30, nīksti un pēc ārsta arī. Tikai pulksten 18.00 mājās esi. Gaidot vilcienu, jāklīst pa pasauli.

Kostass
skolnieks

Piemēram, pēc stundām es nevaru pagūt uz vilcienu, jo atcelts. Sanāk, ka man jāiet kājām pa sliedēm. Vienkārši eju.

Kostasa māte saka, ka dēls ne reizi vien gājis mājās teju tumsā gar sliedēm.

Andželika
skolēna mamma

No Slokas viņš nāk uz šejieni. Tā bijis ne reizi vien. Es biju šokā! Viņam neilgi pēc pulksten 15.00 beidzas stundas, tikai pulksten 18.00 viņš var atbraukt mājās, kur mums vēl jāpilda mājasdarbi. Murgs! Man ir arī mazs bērns, vedu viņu uz bērnudārzu uz pulksten 8.00, kad no turienes nāk atpakaļ vilciens. Nākamais ir tikai pulksten 12.00.

Bruno
Kūdras iedzīvotājs

Mans dēls divas, trīs stundas dienā bezjēdzīgi sēž skolā, lai sagaidītu vilcienu. Arī mans puika teica, ka ir nācis no Ķemeriem kājām 35 minūtes. Gar sliedēm. Tas ir nedroši. Es viņam aizliedzu to darīt. Līdz ar to viņš gaida, kad mamma brauc mājās vai es. Te brauc ne vien iedzīvotāji, bet arī atpūtnieki.

VSIA “Autotransporta direkcija” pārstāve Zane Plone informē, ka iepriekš Kūdras stacijā vilciens apstājās 14 reižu dienā katrā virzienā, bet kopš pērnā gada 8. decembra apstāšanās reižu skaits katrā virzienā ir deviņi.

Zane Plone
VSIA “Autotransporta direkcija” pārstāve

Noteiktā valsts politika ir šāda: dzelzceļa pārvadājumi ir transporta sistēmas mugurkauls. Tas nozīmē, ka liels pasažieru daudzums jānogādā no punkta A uz punktu B pēc iespējas ātrāk. Šobrīd vienīgais veids, kā paātrināt vilciena reisa izpildes laiku, ir izņemt ārā dažas pieturas. Tātad vilciens apstājas mazāk pieturās, lai ātrāk tiktu galamērķī. Mēs izvērtējām vairākas stacijas dažādās līnijās. Kūdra ir viena no stacijām, kur pasažieru skaits ir salīdzinoši mazs – vidēji 2,9 pasažieri iekāpj vienā vilcienā. Vienas dienas laikā apkalpoto pasažieru skaits šajā stacijā ir aptuveni 80, bet salīdzinājumam citas stacijas šajā līnijā: “Tukums 2” – 150 pasažieru; “Smārde” – 230″.

Kūdras iedzīvotāji uzskata, ka statistika  – 2,9 pasažieri vienā vilcienā – esot aplama. Vietējie uzskata, ka statistika, iespējams, neatspoguļo reālo situāciju, jo ir maršruti, kuros nav iespējams nopirkt biļeti tieši līdz Kūdrai, bet gan maksā par posmu, kurā šī stacija ir. Līdz ar to nav iespējams fiksēt, cik pasažieru iekāpj un izkāpj Kūdrā, uzskata iedzīvotāji.

Lai nodrošinātu nokļūšanu mācību iestādēs un darbavietās saprātīgā laikā, “Autotransporta direkcija” atklājusi autobusa maršrutu – vienu reisu Rīga-Sloka.

Bruno
Kūdras iedzīvotājs

Par autobusa pieturām, ko bija piedāvājuši. Šeit garām iet Ventspils šoseja. Paldies Dievam, uz tās šeit ir ātruma ierobežojums 70 km/h, bet tāpat tas ir ātrums. Viņi piedāvā bērnam no rīta tumsā iet uz šoseju, uz transportu. Nu, es nezinu.

Jūrmalas pilsētas pašvaldība grasās izlīdzēt Kūdras iedzīvotājiem.

Lelde Stāmere
Jūrmalas pilsētas pašvaldības pārstāve

Protams, pašvaldība nav apmierināta ar šīm izmaiņām. Mums neprasīja viedokli par to, vai būtu nepieciešamas šādas izmaiņas, kā rezultātā neko nevarēja darīt. Tāds lēmums ir pieņemts, bet mēs cenšamies risināt maksimāli labi visām pusēm. Pagaidām ir tā, ka iedzīvotājiem sarežģīti nokļūt darbavietās, bērniem – izglītības iestādēs. Arī no savas puses plānojam, ka nākamās nedēļas laikā varētu tikt norīkots speciāls autobuss, kas kursēs, lai nogādātu iedzīvotājus no Kūdras uz Kauguriem, no kurienes varēs doties ikdienas gaitās.

7 komentāri