Mums nozagts pabalsts par diviem mēnešiem! Priekšlaicīgi dzimušo bērnu vecāki ir vīlušies

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

17 komentāri
Mums nozagts pabalsts par diviem mēnešiem! Priekšlaicīgi dzimušo bērnu vecāki ir vīlušies

Esot gaidībās, nekas neliecinājis, ka Gitas otrais bērns piedzims nevis rudenī, kā ģimene gaidījusi, bet gan pasaulē nāks jau vasarā, proti, piedzims divus mēnešus pirms plānotā laika.

Tā kā bērna svars piedzimstot bija vien nedaudz vairāk par kilogramu, māmiņai un mazulim nācās pavadīt ilgu laiku slimnīcā un neplānotu rūpju vairāk nekā vajag.

Gita secinājusi, ka papildu kreņķiem par bērna veselību un labsajūtu, izrādās, ka priekšlaikus dzimušo bērnu vecāki zaudē arī finansiāli. Izrēķinājusi, ka vecāku pabalstu saņem par diviem mēnešiem īsāku periodu, ja bērns piedzimis divus mēnešus ātrāk.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāve Iveta Daine piekrīt, ka rēķini, kā gribi, priekšlaikus dzimušo mazuļu vecāki tomēr zaudē vecāku pabalstu par tādu periodu, par kādu bērns piedzimis ātrāk par plānoto laiku.

Gita uzskata, nav godīgi un vajadzētu šo netaisnību likvidēt. Tā skar daudzu bērnu vecākus, jo katru gadu gandrīz  1000 mazuļi jeb 5-6 % no visiem jaundzimušajiem piedzimst priekšlaicīgi.

17 komentāri