Mobilo sakaru operators sirmgalvei atslēdz numuru, paziņojot, – Jūsu tālrunis ir par vecu!

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

54 komentāri

Iemeslus, kamdēļ kāds paliek bez mobilajiem sakariem, mūsdienās var dzirdēt dažādus. Sasists telefons, ierīce noslīkusi, sakaru lietotājs iekūlies tajā nelielajā Latvijas daļā, kurā nav tīkla pārklājums. Bet vai kāds ir dzirdējis iemeslu – Jūsu telefons gan tehnoloģiski, gan morāli ir novecojis?

Ierīce, kura sirmgalvei ļauj sazināties ar tuviniekiem un draugiem un kura pirkta pirms septiņiem gadiem, līdz šim kalpojusi godam. Ne reizi nav bijis remontos, pēc skata kā tikko no veikala plaukta izņemts. Līdz vienā jaukā dienā sakari pazūd.

Dzintra

Es biju pārsteigta! Es visu laiku īsziņu veidā saņemu dažādus paziņojumus par akcijām, piedāvājumiem, bet par to, ka mans telefona aparāts tiks kaut kādu iemeslu dēļ atslēgts, neviens neziņoja!

To, ka esmu palikusi bez sakariem, pamanīju tad, kad radās vajadzība piezvanīt.

Sirmgalve iet skaidrot, kamdēļ tas tā noticis. Klientu apkalpošanas centrā viņai paziņo:

”Jūsu telefons ir par vecu, tā tehnoloģijas vairs nav savienojamas ar mūsu piedāvāto pakalpojumu. Ja vēlaties atgūt sakarus, pērciet pie mums jaunu telefonu.”

Pensionāre tā arī izdara, bet sirdī vienalga ir aizvainojums, ka pirms tam viņa nav brīdināta.

Vai tiešām vienam no Latvijas lielākajiem operatoriem sakaru tīkls ir tik moderns, ka ierīces, kuras ir septiņus un vairāk gadus vecas, vairs nav izmantojamas? Bez Tabu sazinās ar sakaru operatoru ”Amigo”, kameras priekšā viņu pārstāve stāties nevēlas, atsūta rakstveida atbildi.

””Amigo” vārdā atvainojamies kundzei par radušos situāciju – kolēģis klientu apkalpošanas centrā ir kļūdījies, gan skaidrojot situāciju, gan arī nepilnīgi izstāstot par “Amigo” piedāvājumiem, kas pieejami senioriem.

Uzzinot, ka šāda kļūda ir notikusi, esam sazinājušies ar kundzi un izstāstījuši par “Amigo” piedāvājumiem. Ar klienti vienojāmies, ka viņa tos izvērtēs.”

Bet neviena vārda par iemesliem. Telefonsarunā gan dzirdam, ka problēma, visticamāk, ir kundzes telefonam, tas ir par vecu, ražotāju tehnoloģijas mēdz novecot.

Kristaps Skutelis
Moderno tehnoloģiju eksperts

Gan modernajām tehnoloģijām, gan septiņus gadus vecām ierīcēm tīkls tāpat nodrošina to zemāko GSM līmeni un nekas nav dzirdēts, ka Latvijā to tuvākajā nākotnē plānotu atslēgt.

Kaut kādā momentā jā, tas notiks, bet ne šo vai nākamo gadu. Tātad arī vecākiem telefoniem, ja līdz šim ir varēts gan piezvanīt, gan sūtīt un saņemt īsziņas bez nekādiem 3G vai 4G, to ir jāspēj paveikt arī šobrīd.

Esot ciemos pie sievietes, veiksim eksperimentu. Sākotnēji kundzes karti, kura nav mainīta, izņemam no jaunā telefona un ieliekam vecajā. Ieslēdzam un mēģinām piezvanīt. Nekas nenotiek, bet, kad tālrunī ievieto cita mobilo sakaru operatora SIM karti, tas strādā nevainojami.

Tas acīmredzot nozīmē, ka ar kundzes tālrunim nav nekādu problēmu. Tā meklējama paša mobilo sakaru operatora, kurš, starp citu, sevi reklamē kā pensionāriem draudzīgu, tehnoloģijās.

54 komentāri