“Miskaste top arvien lielāka un lielāka!”; iedzīvotāji sūdzas par atkritumu apsaimniekotājiem

Dārta Rasa Ozola

Autors: Dārta Rasa Ozola

1 komentārs

Maskavas ielas iedzīvotāji Rīgā neapmierināti ar atkritumu apsaimniekotāja pakalpojumiem – pēc konteinera iztukšošanas pagalms regulāri esot piebārstīts ar tā saturu, taču šoferis neliekoties ne zinis.

Maskavas ielas nama iedzīvotājs Lauris stāsta, ka atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “Clean-R” darbinieks savus pienākumus veicot pavirši – pēc konteineru iztukšošanas zemē mētājoties izbārstīti ēdiena pārpalikumi, tukši pārtikas iepakojumi, smakojošas higiēnas lietas un daudz kā cita. Pēc katras atkritumu izvešanas reizes sētniecei nākoties smagi papūlēties, lai nekārtību savāktu. Konteineru saturu aizpūšot vējš un izvazājot pagalma spārnainie un ķepainie iemītnieki.

Lauris
Vēlas sakoptu pagalmu

“Tur, gar pašu māju, pie puķēm ir savākts, bet te tā miskaste top arvien lielāka un lielāka. Skats pa logu nav tas patīkamākais, tā jau redz tikai māju, bet vēl jāskatās uz izgāztuvi. Zvēri plūkā, meklē ēdienu, diezgan drausmīgi tas viss izskatās!”

Arī blakus mājas iedzīvotāja Ļuba pamanījusi, ka iedzīvotāji savus atkritumu maisus mēdz novietot nevis konteinerā, kā tas paredzēts, bet gan blakus tiem. Pēc tam tie mētājoties pa visu iekšpagalmu. Sievietes kaimiņiene, kura Maskavas ielas namā dzīvojot jau ilgus gadus, vairākkārt saskārusies ar nepatīkamu situāciju, kad konteineru saturu revidē no blakus patversmes atnākušie bezpajumtnieki, apkārtnes kaķi un vārnas.

Iedzīvotāji nepatīkamo skatu pagalmā novērojuši jau vairākkārt. Kaimiņi pat pārstājuši likt konteineru tuvumā savas automašīnas, jo pār tām regulāri līstot atkritumu lietus. Lauris stāsta, – atkritumu konteineru iztukšošanas brīdī to saturs parasti tiekot izbārstīts pat trīs vai četru metru rādiusā. Viņaprāt, darbiniekam būtu jāsavāc izkritušie atkritumi un maisi, kurus iedzīvotāji atstājuši uz zemes.

”Clean-R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs apstiprina, ka darbinieku pienākums esot savākt tos atkritumus, kuri ir izbiruši konteineru pacelšanas jeb iztukšošanas brīdī, taču šoferu un ekipāžas pienākums neesot vākt maisus, kuri ir novietoti pie konteineriem. Atkritumu apsaimniekotājs noliedz, ka darbinieks nepilnvērtīgi pildījis savus pienākumus, bet gan met akmeni “Rīgas namu pārvaldnieka” lauciņā – tvertnes regulāri esot pārpildītas, tāpēc ārkārtas stāvokļa laikā, kad iedzīvotāji daudz laika pavada mājās, būtu jānodrošina to biežāka iztukšošana.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns noliedz, ka Maskavas ielas nama pagalmā būtu nepieciešams palielināt atkritumu izvešanas apjomu, taču, pārbaudot un regulāri apsekojot pārvaldnieka pārziņā esošos namus, citviet Rīgā nolemts tādas izmaiņas veikt. Viņš brīdina, ka pieņemt lēmumu par konteineru iztukšošanas reižu palielināšanu neesot sarežģīti, taču tas rezultēšoties mājinieku rēķinos. Problēma soloties būt īslaicīga – iedzīvotājiem atgriežoties darba vietās un skolās, arī konteineri vairs nebūšot tik pārpildīti. Tikmēr par kārtību pagalmā rūpēšoties sētniece.