Mežciemieši: “Cityparks” agresīvi izplešas mūsu rajonā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri

Īsā laikā četri stāvlaukumi Rīgas mikrorajonā Mežciemā nonākuši ”Cityparks” pārvaldībā, tādējadi pazudušas arī apsargu būdiņas un iežogotās teritorijas, ikvienam ļaujot netraucēti piekļūt pie novietotās automašīnas.

Mežciema iedzīvotāji šobrīd ieslīguši pārdomās par to, kur turpmāk novietot savas automašīnas. Mikrorajona stāvlaukumus vienu pēc otra pārņem maksas stāvlaukumu apsaimniekotājs ”Cityparks”. Kā norāda iedzīvotāji, stāvlaukumu pārņemšana notiekot agresīvā veidā, lielā ātrumā un nekonsultējoties ar iedzīvotājiem, vai viņi maz to vēlas.

Pie ”Bez Tabu” vērsušies mežciemieši līdz šim par stāvvietām maksājuši un ir gatavi to darīt arī turpmāk, taču vēlas, lai maksas stāvlaukumos arī joprojām tiktu nodrošināta apsardze.

Gunta
Mežciema iedzīvotāja

Apsarga teritorijā vairs nav, un žogs tiks demontēts; tas ir tas pats, ja liktu mašīnu ielas malā. ”Cityparks” par šo vēl pieprasa samaksu. Pat 45 eiro mēnesī. Kāpēc Rīgas dome pieļauj stāvlaukumu pārņemšanu?

Brīdī, kad Mežciemā viesojas raidījuma filmēšanas komanda, vēl vienā stāvlaukumā tiek uzstādītas informatīvas plāksnes, kas norāda, ka turpmāk stāvvieta atradīsies ”Cityparks” pārziņā.

Stāvlaukumu apsaimniekotāja ”Cityparks” līdzīpašnieks Māris Priednieks atzīst, ka uzņēmums mērķtiecīgi paplašina savu darbību Mežciemā. Tieši zemju īpašnieki esot uzrunājuši ”Cityparks”, lai tas pārņemot stāvvietu apsaimniekošanu. ”Ja ievērojam visu likumdošanu, apmaksājam paredzētos nodokļus, maksājot minimālo algu, būdiņa ar apsargu mēnesī izmaksā aptuveni 2 500 eiro,” atklāj stāvvietu apsaimniekošanas uzņēmuma līdzīpašnieks Māris Priednieks. Šādas izmaksas esot pārāk lielas, tādēļ uzņēmums nolēmis izlīdzēties ar video novērošanas kamerām.

Rīgas domē līdz šim brīdim nav izstrādāts plāns, kā risināt akūto stāvvietu trūkumu Rīgas mikrorajonos. Šobrīd prioritāte esot gājēji, riteņbraucēji un sabiedriskais transports. Iedzīvotāji un viņu nedienas ar nepietiekamo stāvvietu skaitu ir pamesti likteņa varā, un pašvaldība tuvākajā laikā nemaz necentīsies ko vērst par labu.

2 komentāri