“Mēs zaudējām pilnīgi visu! Lūdzu, palīdziet!” Ģimeni ar mazu bērniņu Latgalē satriec nelaime

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

25 komentāri

Jaunajai ģimenei Latgalē, Rēzeknes novadā, nodeg visa dzimtas saimniecība: ēkas, tostarp dzīvojamā māja, lopi un visa iedzīve. Lai nostātos uz kājām, gados jaunajiem cilvēkiem bez sabiedrības palīdzības neiztikt, tāpēc lūdz palīdzību.

Rēzeknes novada Rikavas pagastā nopostīto ”Kalniņu” māju saimnieki, jaunā ģimene – Māris, Diāna un pusgadu vecais dēliņš Markuss – liktenīgajā aprīļa vakarā viesojās pie netālajiem kaimiņiem.

Māris
zaudējis visu saimniecību un iedzīvi

Šeit kādreiz bija vecvecāku māja. Visu izremontējām, iekopām, bet tad vienā jaukā, drīzāk nejaukā, dienā viss pazuda. Tas notika pēc deviņiem vakarā, kaimiņš piezvanīja un pateica, ka deg šķūnis. Atskrēju, saviem spēkiem mēģināju kaut ko dzēst, jo ugunsdzēsēji atbrauca tikai pēc kāda laika. Saskrēja palīgā kaimiņi. Mājai izsitu logu, centos bērna mantas dabūt ārā.

Ģimene palika ar to, kas mugurā un saujiņu mantu, ko Māris paguva dažu minūšu laikā iznest no uguns plosītās mājas: bērna mantas, svarīgākie dokumenti un dažas citas lietas. Pašu pūliņi cīņā ar uguni izrādījās bezjēdzīgi: nodega dzīvojamā māja, šķūnis un kūts ar visiem lopiem. Māris stāsta, ka ugunsdzēsēji būtu ieradušies ātrāk, ja ne kūlas ugunsgrēki citviet.

”Žēl arī lopiņu, neizdevās izglābt. Bija sākušas degt kūts durvis. Neko nevarēja izdarīt,” ar nožēlu teic Māris.

Mārim ir vien 25 gadi, bet kopā ar brāli jau bija paguvuši no vecvecākiem mantotās mājas iekārtot atbilstoši mūsdienu prasībām. Remontam, vērtīgai sadzīves tehnikai tika iztērēti daudzi tūkstoši eiro. Pēc visa zaudēšanas Māris nožēlo, ka neapdrošināja iedzīvi. ”Kaut kā visu laiku atlikām apdrošināšanu, bet vajadzēja to izdarīt,” piebilst Māris.

Diāna
Māra draudzene

Es nevarēju pēc tā visa šurp atnākt. Es vienkārši sēdēju un saķēru galvu. Tā sajūta, kad nezini, kā tālāk. Vienu brīdi tev ir viss, nākamajā brīdī – vairs nav nekā.

Postošās ugunsnelaimes iemesli pagaidām nav noskaidroti.

Jaunā ģimene pateicas līdzcilvēkiem un lūdz palīdzību, lai taptu jauna māja

Ģimene no sirds pateicas kaimiņiem, kuri pēc nelaimes trijotni uzņēmusi savās mājās, tāpat saka milzu paldies tiem, kuri apgādā ar pirmās nepieciešamības lietām. Ar Rēzeknes novada pašvaldības sociālā tīkla starpniecību tika lūgta palīdzība ģimenei, atsaucība bijusi ļoti liela.

Māris
zaudējis saimniecību un visu iedzīvi

Gribēju pateikties tiem cilvēkiem, kuri ir ziedojuši. Bija liela atsaucība ierakstam ”Facebook.com”, bija arī ielikts raksts. Paldies tiem cilvēkiem! Latvijā ir daudz atsaucīgu un labu cilvēku! Ziedoja nepieciešamo bērniņam, mums, traukus nesa. Milzīgs paldies!

Gados jaunā ģimene, kura līdz šim patstāvīgi spējusi nostāties uz kājām, visu zaudējot, kautrējas lūgt palīdzību, bet saprot, ka citu variantu nav. Strādīgs zemnieku saimniecības darbinieks Māris un studente Diāna vēlas sākt visu no jauna, tāpēc būs pateicīgi, ja līdzcilvēki palīdzēs.

Māris un Diāna

Ar laiku tepat blakus domājam atkal uzcelt māju. Mēs jau nemaz negribējām zvanīt uz televīziju, domājām, ka varētu tikt galā paši. Protams, ka tas ir neērti, bet šādā situācijā mūs iedrošināja, teica, lai zvanām. Varbūt kāds palīdzēs.

Lai uzsāktu būvniecību, ģimene būs pateicīga par finansiālo atbalstu, palīdzību materiālu un instrumentu sagādē.

Ar Māri iespējams sazināties, zvanot pa tālruni 27149966. Tāpat līdzcilvēki lūgti ziedot naudu ar pārskaitījumu uz kontu LV23HABA0551044926123 (saņēmējs: Māris Stafeckis).

FOTO: Uguns izposta visu saimniecību

25 komentāri