”Mēs saskaņojām atbildes!” Siguldas domes nihilisms ved izmisumā iedzīvotājus

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

7 komentāri

Irēna māju Siguldā saņēma mantojumā no savas mammas. Kopš blakus teritorijai nomainījušies īpašnieki, dzīve privātmājā mainījusies.

Īpašumu robeža ir teju līdz ar Irēnas mājas sienu. Līdz ar to attiecības ar kaimiņu ir ļoti saspīlētas. Īpašums Zemgales ielā Irēnas ģimenei pieder jau kopš pirmās brīvvalsts laikiem, turpretī kaimiņi blakus īpašumā ievākušies salīdzinoši nesen.

Sieviete stāsta, ka nedienas sākušās brīdī, kad jaunais kaimiņš savā teritorijā veicis reljefa izmaiņas – viņš esot paaugstinājis zemes līmeni par vairākiem desmitiem centimetru, rezultātā radot slīpumu attiecībā pret Irēnas ģimenes īpašumu.

Spēcīgāku lietusgāžu laikā sievietes ģimenes īpašums applūst, kā rezultātā tiekot bojāti arī privātmājas pamati.

Irēna
siguldiete

Var redzēt, ka blakus īpašums ir par 80 centimetriem, pat par metru augstāks nekā mūsu. Mēs esam vērsušies pie kaimiņa, lūdzām, lai viņš veic kādas darbības. Kaimiņš atbildēja, ka iesēs zālīti, kas ūdeni aizturēs. Bet ūdens turpina plūst uz mūsu īpašumu.

Ģimene divas reizes vērsusi Siguldas domes uzmanību uz reljefa maiņu, taču vietvara izvēlējusies šo situāciju ignorēt. Siguldas domei līdz pat šim brīdim nav īsti skaidrs, cik liels uzbērums veikts vietā, kur būvēta privātmāja.

Irēnas mūžībā aizgājušās mammas māsa Valda apliecina, ka blakus īpašums nekad nav bijis tik augstu. Savulaik tur esot atradusies kūtiņa un lopi.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa intervijai ar raidījumu izvirza Siguldas attīstības aģentūras pilsētvides plānotāju Zani Gateri. Vietvaras pārstāve norāda, ka dzīvo netālu no minētās konfliktsituācijas, ar tur notiekošo esot iepazinusies, taču raidījumam nespēj pateikt, cik augstu uzbērumu izveidojis Irēnas jaunais kaimiņš.

Zane Gatere
Siguldas domes pārstāve

Jūs skatāties atpakaļ, mēs skatāmies uz priekšu. Mēs ļoti vēlamies jautājuma nokārtošanu tā, lai abas puses būtu apmierinātas. Atkarībā no situācijas var veikt zemes uzbērumu līdz 30 centimetriem, ja vēlas augstāk, jāsaskaņo ar kaimiņiem. Šobrīd, pie galda stāvot, ar pārliecību nevaru teikt, ka kaimiņš nav pārkāpis.

Pat pēc vairākkārtējiem Irēnas ģimenes lūgumiem pašvaldībai šajā situācijā iesaistīties, tā nav atradusi pietiekamu iemeslu, lai noskaidrotu uzbēruma apmērus.

“Bez Tabu” viesošanās laikā Siguldā neizdodas sastapt blakus teritorijas īpašniekus, taču vēlāk ar viņu izdodas sazināties telefoniski. Īpašnieks norāda, ka, viņaprāt, neviens likums nav pārkāpts un nekādus iebildumus par reljefa maiņu, nododot būvi ekspluatācijā, nav saņēmis.
7 komentāri