”Mēs nonācām strupceļā, avārijas izeja bija slēgta!” Vairāki desmiti cilvēku piedzīvo satraucošu ”Alfas” evakuāciju

12 komentāri

Piektdienas vakars vairākiem desmitiem kino baudītājiem tirdzniecības parkā ”Alfa” izvērsās daudz satraucošāks nekā pašas filmas scenārijs – pēkšņi seansa vidū atskanēja trauksme par nepieciešamību evakuēties.

Apzinoties iespējamos draudus, ”Alfas” apmeklētāji centās saglabāt mieru un doties uz tuvāko avārijas izeju. Vairāki desmiti gan nokļuva neapskaužamā situācijā – durvis gaiteņa galā bija aizslēgtas.

”Bez Tabu”: Spriežot pēc video, cilvēki īpaši nezināja, nesaprata, kā evakuēties?

Aculieciniece: Jā, jo neviens nevadīja evakuāciju un nenorādīja virzienus. Cilvēki paši pēc zīmēm un norādēm uz sienām kaut kur virzījās un nonāca strupceļā, kur avārijas izejas durvis bija slēgtas.

Tobrīd vairāku desmitu cilvēku kompāniju pamazām pārņēma satraukums.

”Meklējām citu izeju, finālā caur būvobjektu kaut kur cauri klīdām, līdz atradām trepītes, kur nokāpt lejā. Neviena ”Alfas” darbinieka tur nebija, kurš norādītu vismaz virzienu, kur mums jāiet,” turpina aculieciniece.

Evakuācijas virzienu esot norādījusi kinoteātra darbiniece, atminas cita notikušā aculieciniece. ”Viņa norādīja, ka mums jādodas tur, un vēl piebilda, ka pa turieni tiksim ārā, bet pati aizgāja uz citu pusi.”

Pat ja notikušais izrādījies viltus trauksme, iespējams, tirdzniecības parka ”Alfa” atbildīgās personas gūs kādu mācību un veiks nepieciešamās pārbaudes, lai saprastu, kāpēc cilvēki netika ārā potenciāli kritiskā situācijā.

Aculieciniece: Mēs jau arī spriedām, ja būtu pazudusi elektrība vai parādītos dūmi, būtu pamatīga panika! Jau tādā salīdzinoši mierīgā situācijā bija cilvēki, kas jau nelielo spriedzi neizturēja un cēla paniku, bail domāt, kā būtu satraucošākos apstākļos!

Jāpiebilst, ka notikuma vietā ieradās arī operatīvie dienesti, kas norobežoja tirdzniecības iestādi no apkārtējiem. Apsekojot objektu, draudi netika konstatēti, apstiprina Valsts policija.

Šī nebūt nav pirmā t/p ”Alfa” evakuācija pēdējo mēnešu laikā. Beidzamā no tām notika pērnā gada decembra sākumā.

Vēl 11. janvārī tā dēvētos spāru svētkus nosvinēja tirdzniecības parka ”Alfa” jaunā piebūve, un kopējā tirdzniecības centra platība jau sasniegusi 100 000 m². Līdz ar to evakuācijas izeju būs vēl vairāk, cerams, ka tās darbosies bez līdzīgiem sarežģījumiem.
12 komentāri