Sabīne Svitiņa

Autors: Sabīne Svitiņa

Bez Tabu digitālā satura redaktore. Atbild par raidījuma satura izvietošanu interneta platformās.

11 komentāri

Šoreiz jāsaka tā – ja vien smaku varētu kaut kādā veidā nodot caur zilajiem ekrāniem, lai visi saprastu, par ko ir runa! Ādažu novada Stapriņu ciema iedzīvotāji ir izmisumā, jo vārdu savienojumam “svaigs gaiss” vairs neatceras patieso nozīmi.

“Labdien! Gribēju pasūdzēties par smaku, ko ostām visi, kas dzīvojam šajā apkaimē! Ir runa par atkritumu izmešanu tīrumā, kur netālu ir dzīvojamās mājas! Ādažu novada Stapriņu ciems gaida jūs ciemos!”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau aptuveni divas nedēļas Stapriņu ciemata iedzīvotāji smok spēcīgā amonjaka smakā! Tā viņus vajā un pavada uz un no darbu katru dienu. Raidījuma komandas un iedzīvotāju sarunātajā tikšanās vietā ierodas arī “Ādažu ūdens” pārstāvji, kuri taisnojas un saka, ka viss ir likumīgi!

“Mums ir nelielas pretenzijas pret “Ādažu ūdeni”, kas šeit izgāž savus nevajadzīgos, vai vajadzīgos atkritumus, jo smaka ir neizturama, neviešama. Mēs no rītiem un vakaros vairs nevaram ārā iziet, ja iznāk vējš uz ciematu!” stāsta iedzīvotāja Irina!

“Ādažu ūdens” ir izvirzījuši projektu, lai iegūtu uzņēmumam jaunu tehniku, lai pārstrādes un kompostrēšanas laikā dūņām pievienotu ķimikālijas un tās nebūtu nekur jāizved. Ar pašreizējo tehniku uzņēmums izstrādātos atkritumus spēj tikai uzkrāt un tad izvest!

Jānis Neilands

Jānis Neilands
“Ādažu ūdens” pārstāvis

Pašreiz mēs redzam, ka ir izgāztas notekūdeņu attīrīšanas liekās dūnas. Principā mēs uz šī lauka aptuveni reizi gadā esam spiesti to darīt! Šogad ir tas ļoti neveiksmīgi, ka valdošie vēji smaku ved uz ciematu!

Valsts vides dienesta pārstāve norāda, ka patiesībā “Ādažu ūdens” šis jautājums bija jārisina jau laikus, izvērtējot iespējas, kur šos atkritumus varētu glabāt līdz brīdim, kamēr uzņēmums uzskata, ka šo dūņu konsistence ir tāda, lai tās varētu iestrādāt zemē un tikai pēc tam vest uz konkrēto vietu! Protams, ja ir saskaņots ar konkrētās zemes īpašnieku!

Maruta Bukleviča

Maruta Bukleviča
Valsts vides dienesta pārstāve

Ir noticis pārkāpums, un Valsts vides dienests (Lielrīgas reģionālā pārvalde) ir uzsākusi administratīvo lietvedību par šo te notikumu!

Atbilstoši normatīvajiem aktiem notekūdeņu dūņas ir paredzēts izmantot lauksaimniecībā, tas ir pieļaujams augsnes uzlabošanai, tad trīs dienu laikā tās ir jāiestrādā augsnē!

Valsts vides dienests izdos rīkojumu un termiņu, lai uzņēmums šo lietu spētu atrisināt pēc iespējas ātrāk un iedzīvotājiem nebūtu jādzīvo šādā smakā vēl gadu! Vides dienesta pārstāve arī rosina izmantot aplikāciju – Vides SOS, ja kāds no jums ievēro vides piesārņojumu un nezina, vai tas ir likumīgs, vai nelikumīgs, ziņot par to dienestam!

Foto

TOP komentāri

 • I.Z.
  +7 +7 0

  I.Z.

  Dzīvoju pie Ādažu vidussolas,paldies kaimiņiem Strapiņiem,vismaz uzzināju,kas tā par neciešamo smaku,domāju,ka kāds netālu tualeti izgāzis uz kaimiņu zemes.
 • Bez Tabu
  +4 +4 0

  Bez Tabu

  Ādaži, Latvia iedzīvotāji vārdu savienojumam svaigs gaiss, vairs neatminas patieso nozīmi!
 • Lase Jūlija
  +3 +3 0

  Lase Jūlija

  Aucē katru gadu ir amonjaka aromāti no lopkopības fermām...
  Naturāls produkts, kas palīdz zemītei būt ražīgai...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl