”Mēs neticējām savām acīm! Mediķes priekšā bija atvērta alkohola pudele!” Pacientus nepatīkami pārsteidz redzētais Cēsu klīnikā

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

126 komentāri

Kad cilvēkam nepieciešama mediķu palīdzība un viņš ierodas slimnīcā, pacients cer, ka viņu apkalpos godam un pēc labākās sirdsapziņas. Bet divu meiteņu piedzīvotais Cēsu medicīnas iestādē liekot domāt par pretējo, jo tur viņas sagaida medmāsa ar atkorķētu alkohola pudeli visu acu priekšā.

Iespējamais pārkāpums pamanīts Līgo naktī. Meitenes, kuras klātienē tiekas ar “Bez Tabu”, tajā naktī uz ambulanci palīdz nokļūt sievietei, kurai steidzami nepieciešama mediķu palīdzība. Skats, kurš paveras apmeklētāju acīm, liek, maigi izsakoties, izbrīnā ieplest acis.

Sandra
slimnīcas apmeklētāja

”Reģistratūrā sēdēja sieviete, kurai turpat priekšā bija atvērta, pusizdzerta alkohola pudele. Kad iegājām telpā, viņa to pat necentās paslēpt.”

Meitenes redzēto iemūžina foto, kuru nodod “Bez Tabu”. Tajā tiešām redzama slimnīcas uzņemšanas nodaļas reģistratūra, darbiniece un atvērts alkoholiskā dzēriena trauks. Sazinoties ar tā izplatītāju, “Bez Tabu” noskaidro, ka visi šā veida dzērieni satur alkoholu. Vai tiešām mediķei kāja paslīdējusi Līgosvētku vakarā? Cēsu klīnikas vadītāja Ingūna Liepa neslēpj pārsteigumu, kad redz, ierodamies “Bez Tabu”, bet viņas izbrīns aug augumā, kad viņai tiek atrādīts aculiecinieka foto. Viņa atpazīst, ka tā ir viņas vadītās medicīnas iestādes uzņemšanas nodaļa, kurā redzama darbiniece ar atkorķētu vieglās ugunsdziras pudeli darba vietā.

”Līdz šim šādu precedentu ar darbiniekiem nekad nav bijis. Ja šajā pudelē arī bija alkohols, šodien mēs to diemžēl vairs nevarēsim pārbaudīt. Ja pierādītos alkohola lietošana darba vietā, darba tiesiskās attiecības tiktu pārtrauktas. Jebkurā gadījumā, ja arī pudelē ir līdzi paņemta sula, šāda trauka izmantošana, visiem redzot, grauj iestādes prestižu!”

Kopā ar veselības uzlabošanas iestādes vadītāju darba vietā sastopam to pašu medmāsu, kura iemūžināta aculiecinieka foto. Viņa skaidro, ka nekāda alkohola pudelē nav bijis, tas ir muļķīgs pārpratums.

Dagnija
medmāsa

Mēs darbā bijā uztaisījušas zemeņu dzērienu ar laima sulu. Alkohola tur nebija! Es tajā dienā nepaņēmu līdzi savu dzeramo pudeli, šis trauks pagadījās pa ķērienam. Es atvainojos visiem, kuriem radīju priekšstatu, ka tiek lietots alkohols.

Iestādes vadītāja raidījumam sola, ka darbiniece saņems stingru piezīmi un tiks izveiktas pārrunas, lai nekas tamlīdzīgs nekad vairs neatkārtotos.

Oskars Šneiders
Veselības ministrijas pārstāvis

”Pat ja šajā gadījumā bija tā, ka šajā pudelē neatradās alkoholiskais dzēriens, tās bažas, aizdomas iestādes apmeklētājiem nodara kaitējumu iestādes tēlam, līdz ar to šāda situācija absolūti nav pieņemama, un iestādes vadībai noteikti ir jāvērš savu darbinieku uzmanība uz to, kāda rīcība ir vai nav pieļaujama atrodoties iestādē.”

Veselības ministrijas pārstāvis arī aicina slimnīcu apmeklētājus, ja tie mana šāda veida situācijas, nekautrēties tās fiksēt un ziņot gan iestādes vadībai, gan arī ministrijai par pārkāpumiem.

Foto

126 komentāri