“Mēs neesam vainīgi, ka nevaram iztikt!” Deviņu bērnu ģimene no Varakļāniem sauc palīgā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

473 komentāri

Deviņu bērnu ģimene Varakļānos vairākkārt aicina ciemos Bez Tabu, lai parādītu, kādos apstākļos spiesti dzīvot. Zepu ģimenē visi deviņi bērni piedzimuši ik pēc gada un ir vecumā no septiņiem līdz piecpadsmit gadiem. Laulībā ar pirmo vīru Lailai ir vēl trīs pieauguši bērni. Iztika ir knapa, jo kopā ar mātes un tēva invaliditātes pensiju un bērnu pabalstiem sanākot vien 1050 eiro mēnesī.

Māju gan piešķīrusi pašvaldība, jo savā iepriekšējā mītnē dzīvot nebijis iespējams, galīgi veca un auksta. Pašvaldības mājā nācies pašiem nomainīt logus par savu naudu, tomēr māja tik un tā esot auksta un vajadzīga siltināšana. Tam naudas nepietiekot. Par elektrību vien maksājot gandrīz simts eiro mēnesī, arī apkurei vajagot.

Varakļānu sociālā dienesta vadītāja gan stāsta, ka ģimenei ne tikai piešķīruši vairāk nekā simts kvadrātmetru lielo māju ar piemājas zemi, bet arī ievilkuši kanalizāciju un ūdensvadu, lai mājā ir arī labierīcības.

Foto: ekrānuzņēmums

Palīdzot ģimenei gan ar pārtikas pakām, gan piedāvājot apģērbu. Bērniem ir brīvpusdienas un vairāki mācās internātskolā, kur ir pilnībā aprūpēti. Ģimene sniegta arī speciālistu palīdzība un īpašas nodarbības bērniem.

Iepriekš ģimenei bijis trūcīgo statuss, nu pāris mēnešus vairs neesot, jo ienākumi 1050 eiro mēnesī sanākot par lielu. Turklāt ģimene saņem ziedojumus no dažādām organizācijām.

Ja uzrādīs nepieciešamos dokumentus, ka atbilst trūcīgo vai maznodrošināto statusam, tad arī tiks piešķirts un attiecīgi visi pabalsti.

Sociālā dienesta vadītāja aicina ģimeni savas vajadzības iesniegt rakstveidā, izskatīs, ko var līdzēt, taču līdzekļu pašvaldības kasē esot tik, cik ir.

Arī aptaujātie vietējie apstiprina, ka pašvaldība ģimenei palīdzot gana daudz, kaut kas jādara arī pašiem lietas labā.

Tai pat laikā Laila Zepa ir apbēdināta par apkārtējo attieksmi, kuri tik pārmetot, ka viņi “pieražojuši bērnus un palikuši par invalīdiem”.

Ģimenes tēvs atklāj savas vēlmes: gribētu, lai kāds palīdz iegādāties busiņu vai jaunu guļbūves māju, vai nosiltina veco, vai sniedz finansiālu palīdzību.

Foto

TOP komentāri

 • Ciniķis
  +185 +183 -2

  Ciniķis

  Un? Tā bija viņu izvēle katru gadu pa bērnam dzemdēt. Vajag pa retam arī augšējās smadzenes pieslēgt. Nodokļu maksātājus viņi audzinot, smiekli nāk. Šitie bērni nav redzējuši, ka vecākiem uz darbu jāiet, šitie ir apguvuši padziļināto kursu pabalstu prasīšanā. Viņi saņem pietiekami palīdzības, lai varētu paši rokas pieslēgt un kaut māju iztīrīt. Vai varbūt viņiem mājas tīrīšana arī no valsts jāpiegādā, bet kundze tik kā skudru karaliene gulēs un dzemdēs?
 • Dace
  +167 +164 -3

  Dace

  Vai tiešām šiem vecākiem arī nav jāuzņemas atbildība par saviem dzīves apstākļiem un to cik bērnus viņi laiž pasaulē???
 • Aiai
  +164 +161 -3

  Aiai

  Īstenībā ļoti daudz cilvēku bez jumta virs galvas cer, ka kādu dienu viņiem iedos kaut vienu istabiņu, lai ir kur dzīvot, te iedeva vienu māju un tad nākamo, jo redz pirmā nebija gana laba. Daudziem ir jāiet ziemā uz sauso toaleti un nav kur nomazgāties - jānes no akas, jāsilda uz krāsns ūdens un jamazgājās bļodās. Bet viņiem pat kanalizāciju un ūdeni ievilka.
  Bet te saimniece, nevar savu māju pat sakārtot, iztīrīt kā nākas, lai bērniem būtu patīkami dzīvot. Un tikmēr kungs sapņo par jaunu guļbūvi vai auto un tik sauc Bez Tabu, lai citi viņus žēlo un apdāvina. Cilvēki smagi strādā un gadiem maksā briesmīgas summas kredītos, lai to visu dabūtu. Ikviens sapņo skaisti dzīvot, bet ir jātiecas uz to pašam, nevis jāgaida, kad visu gatavu pienesīs.
  Saprotu, ar deviņiem bērniem ir grūti utt, bet nu pirms bērnus taisīt, normāli cilvēki parasti padomā, vai maz finansiāli tas ir iespējams.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl