“Mēs neesam vainīgi, ka nevaram iztikt!” Deviņu bērnu ģimene no Varakļāniem sauc palīgā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

473 komentāri

Deviņu bērnu ģimene Varakļānos vairākkārt aicina ciemos Bez Tabu, lai parādītu, kādos apstākļos spiesti dzīvot. Zepu ģimenē visi deviņi bērni piedzimuši ik pēc gada un ir vecumā no septiņiem līdz piecpadsmit gadiem. Laulībā ar pirmo vīru Lailai ir vēl trīs pieauguši bērni. Iztika ir knapa, jo kopā ar mātes un tēva invaliditātes pensiju un bērnu pabalstiem sanākot vien 1050 eiro mēnesī.

Māju gan piešķīrusi pašvaldība, jo savā iepriekšējā mītnē dzīvot nebijis iespējams, galīgi veca un auksta. Pašvaldības mājā nācies pašiem nomainīt logus par savu naudu, tomēr māja tik un tā esot auksta un vajadzīga siltināšana. Tam naudas nepietiekot. Par elektrību vien maksājot gandrīz simts eiro mēnesī, arī apkurei vajagot.

Varakļānu sociālā dienesta vadītāja gan stāsta, ka ģimenei ne tikai piešķīruši vairāk nekā simts kvadrātmetru lielo māju ar piemājas zemi, bet arī ievilkuši kanalizāciju un ūdensvadu, lai mājā ir arī labierīcības.

Foto: ekrānuzņēmums

Palīdzot ģimenei gan ar pārtikas pakām, gan piedāvājot apģērbu. Bērniem ir brīvpusdienas un vairāki mācās internātskolā, kur ir pilnībā aprūpēti. Ģimene sniegta arī speciālistu palīdzība un īpašas nodarbības bērniem.

Iepriekš ģimenei bijis trūcīgo statuss, nu pāris mēnešus vairs neesot, jo ienākumi 1050 eiro mēnesī sanākot par lielu. Turklāt ģimene saņem ziedojumus no dažādām organizācijām.

Ja uzrādīs nepieciešamos dokumentus, ka atbilst trūcīgo vai maznodrošināto statusam, tad arī tiks piešķirts un attiecīgi visi pabalsti.

Sociālā dienesta vadītāja aicina ģimeni savas vajadzības iesniegt rakstveidā, izskatīs, ko var līdzēt, taču līdzekļu pašvaldības kasē esot tik, cik ir.

Arī aptaujātie vietējie apstiprina, ka pašvaldība ģimenei palīdzot gana daudz, kaut kas jādara arī pašiem lietas labā.

Tai pat laikā Laila Zepa ir apbēdināta par apkārtējo attieksmi, kuri tik pārmetot, ka viņi “pieražojuši bērnus un palikuši par invalīdiem”.

Ģimenes tēvs atklāj savas vēlmes: gribētu, lai kāds palīdz iegādāties busiņu vai jaunu guļbūves māju, vai nosiltina veco, vai sniedz finansiālu palīdzību.

Foto

473 komentāri