“Mēs neesam apmierināti!” Ozolniekos atver bērnudārza filiāli šosejas malā, blakus ražošanas uzņēmumam

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

16 komentāri

Lai atrisinātu problēmu ar garajām rindām uz vietu bērnudārzā, Ozolnieku pašvaldība ēku Rīgas ielā pielāgojusi izglītības iestādes vajadzībām, atverot izglītības iestādes filiāli. Tomēr vecāki ar izvēlēto vietu nav apmierināti, norādot uz virkni dažādu problēmu.

Vecāku vēstule

Bērnudārza ēka ir savienota ar rūpniecisku ražotni. Pastāvīgi ir metāla/krāsas izgarojumi, kas jūtami pie ēkas un atverot logu. Bērnudārza atrašanās ir ļoti nepiemērotā vietā – tuvu intensīvas satiksmes ceļam. Laukumiņa rotaļām nav, tāpēc šobrīd bērni pēcpusdienās laukā neiet.

Arī satiktie vecāki, kas devušies uz “Pūcītes” filiāli pakaļ bērniem, nenoliedz, ka prieks par atvērto filiāli mijas ar dažādiem jautājumiem. Būtiskākais no tiem – vai tiešām bērnudārzs drīkst atrasties blakus ražošanas uzņēmumam? Māmiņa Jeļena izpētījusi, ka blakus esošajam uzņēmumam izsniegta B kategorijas piesārņojuma atļauja. Savukārt tēti Daini satrauc, ka audzēkņiem nav nodrošināts spēļu laukums, tāpat arī nav iežogota teritorija, kur droši iziet ārā. Starp citu, uzzinot, ka kaimiņos durvis vērs bērnudārzs, – arī uzņēmuma vadība, maigi sakot, bijusi pārsteigta.

Andris Skolmeisters
A/S “Mārupes Metālmeistars” valdes loceklis

Es saprotu vecākus, kas tagad izrāda nepatiku, jo bērniem staigāt gar Rīgas ielu un elpot mašīnu smakas un putekļus – tas nav prātīgi. Komunikācija nav un nekādas norādes, ka mēs būtu smaku vai trokšņu radītāji arī nav bijušas.

Uzņēmumam izsniegta B kategorijas piesārņojuma atļauja. Valsts vides dienests norāda, ka ar šo atļauju trokšņu vai piesārņojuma pārsniegumi ir aizliegti. Tāpat vides dienestā noskaidrojam, ka uzņēmumā nav konstatējis pārkāpumus! Arī sūdzības no iedzīvotājiem nav saņemtas, tomēr izvērtēt, vai vieta bijusi pietiekami piemērota bērnudārza atvēršanai, var tikai pašvaldība, kas šo lēmumu pieņem.

Vecāki uzskata, ka bērni un “Pūcītes” skolotāji nokļuvuši ķīlnieku lomā, kuriem nekas cits neatliek, kā samierināties ar domes pieņemto lēmumu. Ozolnieku domes vadītājs norāda, ka sūdzības par jauno filiāli neesot saņemtas – no visām apskatītajām vietām ēka Rīgas ielā bijusi vispiemērotākā. Pašvaldība sola atrisināt jautājumu bērnu laukumu un drošu piebraukšanu pie bērnudārza. Veselības inspekcijā norāda, ka bērnudārzs saņēmis atļauju strādāt, tāpēc šobrīd neesot pamats veikt kādas pārbaudes. Arī iesniegumi no vecākiem nav saņemti.

16 komentāri