”Mēs naktīs normāli nevaram gulēt! Kautiņi, lamāšanās.” Dzirciema ielā esoša veikala klienti dzen izmisumā apkārtējo māju iedzīvotājus

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

5 komentāri

Dzirciema ielā 74 atrodas klasisks Rīgas daudzstāvu nams. Tā pagrabā ierīkots diennakts veikals, kurā nopirkt alkoholu pēc pulksten 22.00 nav nekādu problēmu. Par to klātienē pārliecinās “Bez Tabu”, kad veikalā veic kontrolpirkumu.

Rindas ar jauniešiem, kuri bez jebkādas bijības ņem dažādu alkoholisko dzērienu pudeles, stājas garā rindā, tās nopērk un neatvērtas bez problēmām iznes no veikala. Tas, ko novēro Bez Tabu, kad ap pulksten 22.30 veikalā tiek veikts kontrolpirkums. Pārdevēju neinteresē ne tas, ka aizvērtas ugunsdziras pudeles vairs nedrīkst pārdot, ne tas, vai potenciālajam pircējam ir pietiekami daudz gadu šādas preces iegādei. Raidījuma operators arī bez jebkādām problēmām tiek pie dziras. Alkohola tirgošana pēc atļautā laika attiecīgajā veikalā ir viena no bēdām. Ārpusē dzirdama stipra nenormatīvā leksika, divi iereibuši kungi liek vaļā villoties.

”Klausies Tu! … Tu ko…! Eu! Dzirdi… Tu mani pa telefonu nosauci par … Ko … Tu mani pa telefonu nosauci par … Kāpēc Tu mani nosauci par …?”

Viss augstāk pieredzētais pamatīgā izmisumā dzen apkārtējo māju iedzīvotājus. Kā viņi saka, karstajās vasaras naktīs var gulēt tikai tad, ja dzīvoklī ir kondicionieris, vai arī ausu aizbāžņi.

Genādijs

”Logu turēt vaļā nav iespējams! Katru nakti te bariem siro alkoholiķi, kuri veikalā bez problēmām naktī pērk alkoholu un turpat to arī lieto. Es pats personīgi vairākas reizes esmu saucis policiju.”

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis skaidro, ka galvaspilsētas likumsargi uz attiecīgo adresi no pērnā gada sākuma līdz šim brīdim braukuši reizes 18.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

”Sadarbībā ar Valsts policiju ir bijuši vairāki kontrolpirkumi. Vairākos gadījumos veikalā nepilngadīgajam pārdeva alkoholu, tirdzniecība notiek arī pēc pulksten 22:00.”

Veikala vadītāju satiekam firmas otrajā bodē. Viņa kategoriski noliedz, ka zina par neatvērtu alkohola pudeļu tirdzniecību naktīs, visā vaino pārdevēju.

Veikala vadītāja

”Pārdevējam būs jāmaksā soda nauda, jo viņiem visiem naktīs ir jāpārdod izlejamais alkohols. Tas nav apspriežams. Likumu ir pārkāpis pārdevējs, jo mūsu rīkojums, gan mans kā vadītājas, gan īpašnieku ir bijis, ka pēc pulksten 22.00 drīkst tirgot vienīgi izlejamo alkoholu.”

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis kameras priekšā apstiprina, ka likumsargi turpinās cītīgi strādāt attiecībā uz doto adresi. Ir zināms, ka līdz 2016. gadam šajā adresē bija divi citi SIA, kuri likvidēti, jo Valsts ieņēmumu dienests tiem anulējis alkohola tirdzniecības licenci. Iemesls ir alkohola tirdzniecība nepilngadīgajiem un pēc 22:00. Gan šobrīd eksistējošai firmai, gan likvidētajām ir vieni un tie paši īpašnieki. Ir tāds sens, Latvju sakāmvārds – vilks spalvu met, bet tikumus nemaina.

Foto