“Mēs gaidām no viena termiņa līdz nākamajam!” Bērnu rotaļlaukumu izgatavotājs gada garumā nepiegādā iegādāto preci

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

2018. gada vasarā ģimene no Rīgas veikusi pasūtījumu un iegādājusies bērnu rotaļlaukumu – pagājis gads, un uzņēmums “Rembergo” ar vadītāju Ģirtu Vanagu priekšgalā nav uzstādījis solīto bērnu laukumu, lai gan ģimene uzreiz samaksājusi pilnu summu par pasūtījumu 1000 eiro apmērā.

Ģimene piedāvājumu atradusi populārā sludinājumu portālā. Uzreiz sazinājusies ar rotaļlaukumu izgatavotāju Ģirtu Vanagu, kurš bez vilcināšanās ieradies ģimenes pagalmu aplūkot klātienē, lai varētu noformēt pasūtījumu. Ģirts Vanags apgalvojis, ka laukums mēneša laikā būs gatavs. Pēc mēneša sākušies attaisnojumi, kā rezultātā jau pagājis gads, bet pagalmā vēl aizvien nav solītā rotaļlaukuma.

Iveta
pasūtījusi meitai rotaļlaukumu

Mēs visu laiku gaidām! No viena termiņa līdz nākamajam. Brīžiem tas ir ļoti kaitinoši.

Ne tikai ģimene, kura par negodprātīgo uzņēmumu ziņojusi raidījumam “Bez Tabu”, bet arī citi cilvēki, kā liecina sludinājumu portālā atrodamā informācija, saskārušies ar līdzīgu scenāriju un pēc naudas samaksāšanas nav tikuši pie kārotajiem bērnu laukumiem. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs pagājušā gada laikā par uzņēmumu “Rembergo” saņēmis divas sūdzības.

Sākotnēji raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas komanda satikt Ģirtu Vanagu ierodas norādītajā uzņēmuma adresē, taču tur no uzņēmēja ne vēsts. Vēlāk, ierodoties vīrieša dzīvesvietā, Ģirtu satiekam, un viņš taisnojas, ka cenšoties visu risināt.

Ģirts Vanags
nav piegādājis solīto bērnu laukumu

Saprotiet, tā ir ražošana, es to daru viens pats. Tas tagad nenotiek tik ātri kā pirms gada, kad bija hops, hops un gatavs. Teiksim tā, es kļūdījos biznesā. Tas ir kā jebkuram biznesmenim, es vienkārši kļūdījos biznesā. Es ne no viena neslēpjos, es esmu atvērts visiem. Tā ir sanācis, es atvainojos, bet ko darīt?

Ģirts apgalvo, ka Ivetas ģimenei veiktais pasūtījums esot jau gatavs, un viņš sola, ka bērnu laukums tiks uzstādīts. Pēc dažām dienām raidījums “Bez Tabu” saņem priecīgu ziņu no Ivetas ģimenes – Ģirts ir turējis solījumu, un gadu gaidītais bērnu laukums beidzot ir gatavs.

Tomēr Valsts policija aicina personas, kuras ir cietušas no noziedzīga nodarījuma, vērsties ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī. Lai nākotnē izvairītos no nepatīkamām situācijām, policija aicina iedzīvotājus par būvniecības, labiekārtošanas un citu darbu veikšanu nemaksāt priekšapmaksu vai avansu, bet norēķināties par pakalpojumu tikai tad, kad darbs ir pabeigts.