“Mēs esam tādās krustcelēs, ka nezinām, ko vairs darīt!” Austrālijas pilsonim liedz vakcināciju Latvijā

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

23 komentāri

Agnese kopā ar savu dzīvesbiedru un meitas tēvu, kura dzimtene ir Austrālija, vasaras sākumā ieradās Latvijā. Sieviete uzreiz vakcinējās, arī Drū to vēlējās izdarīt, nokārtoja visus dokumentus, taču rezultātā sapinās birokrātijas mudžeklī.

Agnese jau uzreiz zināja, ka vajadzēs draugam nokārtot uzturēšanās atļauju. Sazinājās gan ar Slimības profilakses centru, gan Veselības ministriju un pat migrācijas dienestu, kur viņai paziņoja, ka ar D vīzu varēs vakcinēties.

D vīza ļauj valstī nepilsonim uzturēties ilgstoši. Kad dokumenti bijuši rokā, uzreiz Drū vēlējies pieteikties vakcinācijai, taču viņiem paziņoja, tā kā vīzā nav iekļauts personas kods, poti saņemt nevar.

Agnese
nezina, ko iesākt

Mums paziņoja, ka vienīgā iespēja, kā viņš var vakcinēties, ir uztaisīt uzturēšanos atļauju. Tomēr tas atkal izmaksā naudu un laiku, vismaz 30 dienas. Mēs nebūtu paspējuši uztaisīt uzturēšanās atļauju, jo teorētiski vīzas termiņam vajadzēja beigties 6. oktobrī. Austrālijas robežas ir slēgtas, mums lidojumi tiek pārcelti jau ceturto reizi, tāpēc taisījām vēl vienu D vīzu.

Šobrīd ģimene ir “iesprūdusi” Latvijā, nākamais lidojums ir rezervēts novembra vidū. Jaunie vecāki ļoti vēlas doties uz Austrāliju pie Drū vecākiem, kuri joprojām vēl nav satikuši mazmeitu, arī vīrietis savu ģimeni nav redzējis trīs gadus. Viņi pat ir gatavi samaksāt naudu, lai varētu vakcinēties.

Agnese skaidro, ka Austrālijā šobrīd ir stingri ierobežojumi pret Covid-19, lidmašīnā var kāpt tikai vakcinētas personas.

Agnese
vēlas brīdināt pārējos

Mēs esam tādās krustcelēs, ka nezinām, ko vairs darīt. Atkal maksāt lielu naudu, gaidīt, kad uzturēšanās atļauja tiks iedota, un tad gaidīt, kad varēs vakcinēties. Tāda liela putra, neskaidrība notiek caur visiem dienestiem. Ja mēs no paša sākuma būtu zinājuši, ka ar D vīzu nevarēs vakcinēties, visas vasaras garumā būtu vākuši nepieciešamos dokumentus.

Agneses mamma ir pārsteigta par šādu nesakārtotību valstī. Viņas draudzene pavasarī bija Apvienotajos Arābu Emirātos, taču tur varēja vakcinēties visi, arī tūristi.

Turklāt sieviete noskaidroja, ka kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā nepilsoņiem ir iespēja vakcinēties, tāpēc ir pat apsvēruši doties turp.

Inga Vasiļjeva
Nacionālā veselības dienesta pārstāve

Iepriekš šādas atrunas nebija nevienos normatīvajos aktos. Tomēr saistībā ar 28. septembrī pieņemtajiem 662. Ministru kabineta noteikumiem, 204. pants, ir pieņemts, ka cilvēkiem, kuriem ir piešķirta ilgstoša uzturēšanās atļauja, varēs vakcīnu saņemt no 11. oktobra.

Turpmāk no 11. oktobra visām personām, kuras ieceļos Latvijā, būs iespēja vakcinēties.

23 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

"To summu ir grūti aprēķināt." Rēzekniete pieprasa kompensēt dārziņa noplūdināšanu

"Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?" Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"