Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

2 komentāri

Nelaimes gadījumi ļaužu pārpilnos naktsklubos diemžēl nav retums ne pasaulē, ne Latvijā. Šobrīd, apelējot pie šīs statistikas, trauksmes zvanu sit atpūtnieki, kuri nobažījušies par ekspluatācijas normu pārkāpumiem populārajā deju klubā ”Laternu stundā”.

Šausminoša statistika par nelaimēm, kuras notiek izklaižu vietās un kuras lielākoties ir bijušas pārpildītas:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
 • 2009. gads. Krievijas pilsētā Perma, kādā klubā izceļas ugunsgrēks, bojā iet 112 cilvēki.
 • 2013. gads. Brazīlijas pilsētas Santamarijas nakts klubā ”Kiss” izceļas ugunsgrēks. Bojāgājušo skaits šokē. Miruši 232 cilvēki.
 • Pērnā gada oktobrī Rumānijas galvaspilsētas Bukarestes nakts klubā plosās sarkanais gailis.
 • Bojā iet 27, bet ievainoti vairāk kā 160 cilvēku.
 • Šī gada decembris. Kalifornija, ASV. Ugunsgrēkā ballītē bojā gājušo skaits sasniedz vairākus desmitus cilvēku.

Par laimi Latvijā nekas tāds nav noticis. Bet vai pašmāju naktslokālu īpašnieki negrēko attiecībā uz izklaides vietu ietilpību un apmeklētāju skaitu? Bez Tabu skatītāji ir pārliecināti, ka grēko gan.

Sociālie tīkli ir pilni ar apmeklētāju video no pasākuma, kurš pulcē lielu interesentu skaitu. Kā nu ne, ja uz vienas skatuves kāpj gan norietējušie “A-Eiropa” un pašreiz slavas zenītā esošie “Musiqq”. Kā redzams, interesentu ir daudz, rindas ir gan pie ieejas, gan iekšā klubā.

Es zinu kā jūtas siļķes mucā!

Kluba apmeklētāja

Kad mēs beidzot iegājām klubā, kļuva skaidrs, ak esam kā siļķes mucā. Pārvietošanās notika, spraucoties starp cilvēkiem. Bija sajūta, ka mani var apčamdīt katrs, kam to gribas.

Piedzīvotais apmeklētājai licis aizdomāties, vai kluba telpas ir piemērotas tik kuplam apmeklētāju skaitam. Ja notiek nelaime, vai visi paspēs izglābties? Pēc drošības noteikumiem publiskajos objektos, ja apmeklētāju skaits pārsniedz 50 cilvēkus, ir jābūt vismaz divām izejām, katram apmeklētājam jābūt vismaz vienam kvadrātmetram.

Nav nekāds noslēpums, ka nereti izklaižu vietu īpašnieki mēdz pārdot vairāk biļešu. Kā skaidro VUGD, ja tiktu konstatēts, ka klubā, kur telpas atbilst aptuveni 100 apmeklētājiem, bet reāli ielaisti ap 300, tas būtu traktējams,kā pārkāpums.

Jau atkal būvniecības likums…

Kā ar normatīviem? Vai nav jāparedz apmeklētāju skaits un attiecīgi evakuācijas izejas? Izrādās, ka, ja telpas ekspluatācijā ir nodotas līdz 2014. gadam, kad stājās spēkā jaunais būvniecības likums, provizoriskais apmeklētāju skaits nebija jānorāda. Pēc attiecīgā gada skaits ir jānorāda. “Laternu stundā” telpas pārbūvētas 2003. gadā.

Normatīvi neuzliek par pienākumu….

Ilze Žūka, Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve

Tiesiskais regulējums mums nosaka, ka ir paļāvības princips, un līdz ar to, ja ir izbūvēts brīdī, kad spēkā bija vecā norma, kamēr netiek veikta rekonstrukcija, renovācija vai pārbūve, tikmēr nevar piemērot jaunās normas.

Tātad pēc normatīviem viss ir kārtībā. Kā notikušo skaidro nakts klubs? Viņi atbild rakstveidā un skaidro, ka lielākā daļa apmeklētāju ieradušies pēdējā mirklī, tas radījis mānīgu iespaidu par to, ka klubs ir pārpildīts.

VUGD atgādina, ka, ja kādam liekas, ka tiek pārkāpts apmeklētāju skaits, var zvanīt uz 112, izklāstīt savas bažas un inspektori pārbaudīs, lai viss ir kārtībā.

Foto

TOP komentāri

 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Kaitinošas sūdzības ne tur, kur vajag. Ko Bez tabu vai cits TV var teikt par notikušu pasākumu.Ja ir kaut kas, ziņo administrācijai, ja nepatīk, ej prom.
 • ezis
  0 0 0

  ezis

  Nu ja,ta tik vien ejam uz klubiem,gaidot tur kadu nelaimi,evakuaciju UN tada gara.....newiens naw wainigs ja kads neprot atpusties,ja kadam tik loti vajag distanci no visiem,gan jau ka pati sudzetaja ir no kadas"augsinas",kura smel naudinu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl