Mēnesis kopš restorānu “Vairāk saules” kratīšanas – īpašnieks Endijs Bērziņš: Sajūta, ka lietu grib pabāzt zem paklāja!

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

6 komentāri

Aprit mēnesis kopš kriminālpolicijas kratīšanas restorānu tīklā “Vairāk saules”. Par notikušo vienaldzīgo nav – katram ir savs viedoklis un komentārs par notikušo. Lai gan varētu šķist, ka 30 dienu laikā situācija noklususi, raidījums “Bez Tabu” uzrunā restorāna dibinātāju un vadītāju Endiju Bērziņu, lai saprastu, kādi secinājumi aizvadītajā laikā gūti.

Endiju satiekam vienā no restorāniem – ieņemam vietu terasē, malkojam dzērienus un nevilcinoties sākam sarunu. “Bez Tabu” žurnāliste ķeras pie lietas un vēlas noskaidrot, kādi secinājumi pēc pieredzētā gūti un vai drīzumā varam gaidīt izmeklēšanas slēdzienu. Jautājumam seko tieša atbilde.

Endijs Bērziņš
restorāna “Vairāk saules” dibinātājs un vadītājs

Pašlaik policija sēž ierakumos, neviens neko nedara, nav nekādas informācijas no viņiem, mēs lūdzam palīdzību, mēs ejam uz visām nopratināšanām, darām visu, neko nebremzējam, bet pats process ir varētu teikt, ka apstājies.

Endijs stāsta, ka mirklī, kad noticis kriminālpolicijas “iebrukums”, vadītājs atradies laivā. Nekavējoties braucis krastā, pakojis mantas un devies uz Latviju, nemitīgi caur telefonu klausoties pārmetumu jūru un kratīšanas iemeslus.

Sajūtu slogs mirklī, kad notikusi kratīšana, nācis pār darbinieku un apmeklētāju ādām – šoka terapija bijusi prātam neaptverama! Vasaras sezonā restorāns laipni durvis ver vaļā cilvēkiem, kas tikko sasnieguši pilngadību, piedāvājot pirmo darba pieredzi. Endijs stāsta, ka pilngadību sasniegušās meitenes raudājušas un bijušas šokā, jo nesapratušas, kas notiek.

Protams, ka mirklī, kad notikusi kratīšana, restorāni strādājuši ar pilnu jaudu – tāpat tajos maltīti baudījuši tūristi, kuri saskārušies ar notiekošo. Endijs no ārzemniekiem saņēmis jautājumus, vai Latvijā ir droši, vai ielās nešauj.

Endijs Bērziņš
restorāna “Vairāk saules” dibinātājs un vadītājs

Tūristiem, kad veic šādu operāciju, liekas, ka klāt pēdējais mirklis un tūlīt atskanēs sprādziens, jo, kad ārzemēs kaut kas tāds notiek, tu skaties, no kuras puses sāks šaut.

Kratīšanas laikā paņemta gandrīz visa restorānos esošā elektronika, tostarp darbinieku privātās mantas un grāmatvedības lietas, kuru dēļ restorāns nespēj samaksāt nodokļus, taču vēloties to darīt. Lūdzis nodrošināt kopijas, lai varētu maksājumus veikt, taču saņēmis atrunāšanās vēstuli vairāku lapu garumā!

Vilšanās sajūta jūtama solījumu palīdzēt dēļ, kuri nav realizējušies – Bērziņš no policijas puses nejūtot atbalstu ātrākai situācijas atrisināšanai. “Mērķtiecīgi turpina gremdēt uzņēmumu,” uzskata Endijs.

Viedokli vaicājām Valsts policijai, taču komentārs no viņu puses izpaliek saistībā ar izmeklēšanu, publiski izpaužamas informācijas neesot. Tāpat vēlējāmies uzklausīt finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas viedokli, taču viņas preses sekretārs interviju atsaka, jo, pēc viņa domām, tā būtu iejaukšanās procesa izmeklēšanā.

Vaicājot par laiku, kad izmeklēšanas process varētu iziet finiša taisnē, Endijs rausta plecus…

“Neviens ar mums nerunā par to, neviens nesaka neko. Man asinis nav vajadzīgas, katrs strādā, arī es esmu kļūdījies, bet dotajā momentā es neredzu pretimnākšanu no valsts puses,” sajūtās dalās restorāna dibinātājs.

Foto

TOP komentāri

 • Labdaris Parlamentā
  +15 +14 -1

  Labdaris Parlamentā

  Nekāda pabāšana zem paklāja! Tagad tieši vajag prasīt kompensācijas no varoņiem, kuri uzvedās kā sociālismā esoši darboņi.
 • S
  +13 +12 -1

  S

  Konkurenti piestrādāja un rūpīgi, jo kratišanu laikā jau zināja par to, ka varēja sms apkārt sūtīt. Ka Rīgas kantori ir pērkami, ari poliči, tas nav jaunums, bet kārtējais pierādījums.
 • Didzis Aizupietis
  +11 +11 0

  Didzis Aizupietis

  Endijam un viņa komandai iesaku sākt rēķināt visas summas, ko uzņēmums ir pazaudējis, ieskaitot negūtos ienākumus no biznesa, lai iesniegtu pamatīgu prasību pret procesa virzītājiem un valsti par varas instrumentu noziedzīgu izmantošanu. Un vairākus tiešos izpildītājus un iesniegumu rakstītājus derētu vienkārši izputināt. Jo par cūcībām viņiem ir jāatbild. Kaut kad tam Latvijā valdošajam bardakam ir jābeidzas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl