“Melošana liek justies kā izmantotam!” Kokapstrādes uzņēmuma darbinieks vaino vadību solītās algas neizmaksāšanā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

12 komentāri

Ieraugot brīvu metinātāja vakanci Gulbenes kokapstrādes uzņēmumā SIA “Diana”, Lizuma pagasta iedzīvotājs nolemj pieteikties darbā. Tomēr, uzsākot darbu un saņemot pirmo algu, bijis pārsteigts, ka tā esot daudz zemāka, nekā solīts.

Viktors
vīlies darba pieredzē Gulbenē

Man teica, ka maksās 5 eiro/h. Es jau pa telefonu noprasīju, vai tas ir pirms vai pēc nodokļu nomaksas. Man vairākas reizes teica, ka 5 eiro/h ir “uz rokas”.

Tāpat pirms līguma parakstīšanas uzņēmuma pārstāvis informējis, ka likme metinātājam esot 2,70 eiro/h, bet otru algas pusi veido prēmija, kuru uzņēmums katram darbiniekam maksā individuāli. Ja darbinieks izpildījis visus darba pienākumus, samaksa varot sasniegt likmi 5,00 eiro/h un pat vairāk. Viktors uzskata, ka darbu darījis godprātīgi, strādājis garas stundas un ir pelnījis saņemt noteikto prēmiju. Tomēr, saņemot algu, bijis vīlies.

Viktors
vīlies darba pieredzē Gulbenē

Pirmajā mēnesī par 130 stundām būtu jāsamaksā 650 eiro, bet samaksāja 480 eiro. Otrajā mēnesī par 190 stundām, būtu jāsamaksā 950 eiro, bet samaksāja 794 eiro. Tad es nolēmu rakstīt atlūgumu. Īsi pēc atlūguma uzrakstīšanas saņēmu naudu par pēdējo mēnesi – par 200 darba stundām vajadzēja saņemt 1000 eiro, bet es saņēmu 637 eiro.

Uzņēmuma “Diana” izpilddirektors Ingars Pelsis kategoriski noliedz, ka Viktoram nav izmaksāta solītā alga, jo, pamatojoties uz līgumā esošajiem nosacījumiem, tostarp atrunāto stundas likmi, Viktors visu saņēmis. Vaicājot par solīto prēmiju, izpilddirektors norāda, ka tā neesot izmaksāta saistībā ar vadības neapmierinātību par darba izpildi.

“Visa problēma ir Viktora attieksmē pret darbu. Dažreiz bija absurdas situācijas, ka citam cilvēkam vajadzēja pievilkt elektrību, lai Viktors varētu sākt metināt. Darbu pabeidzot, viņš aiz sevis nesakopa darba vietu. Mēs viņam samaksājam atbilstoši darba līgumā noteiktajai stundas likmei. Ja cilvēks negrib strādāt, viņam prēmija nav jāsaņem,” situāciju komentē uzņēmuma “Diana” izpilddirektors.

Valsts darba inspekcija par konkrēto uzņēmumu saņēmusi vienu sūdzību.

Megija Ekkerte
Valsts darba inspekcijas pārstāve

Šobrīd plašākus komentārus par konkrēto gadījumu nevaram sniegt, jo pārbaude vēl tikai tiks veikta. Mēs aicinām darbiniekus, kuru tiesības šīs uzņēmums ir pārkāpis, vērsties oficiāli Valsts darba inspekcijā, lai šī lieta tiktu ātrāk izskatīta.