Mediķu diskriminācija? Izrādās, ka dažu “izredzēto” ārstu sabiedriskā transporta biļete maksā 16 eiro, citiem trīsreiz dārgāk

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

9 komentāri
Mediķu diskriminācija? Izrādās, ka dažu “izredzēto” ārstu sabiedriskā transporta biļete maksā 16 eiro, citiem trīsreiz dārgāk
Ieva Lūka / LETA

SIA “Rīgas satiksme” piešķir atlaides sabiedriskā transporta lietotājiem vairākās kategorijās. Par izdevīgāku cenu pārvietojas pensionāri, studenti un skolēni, kā arī mediķi un citi.

Tomēr izrādās, ka ne visi mediķi saņem atlaides braucienam sabiedriskajā transportā. Par to sašutumu raisījusi Bez Tabu skatītāja Gunta.

“Kāpēc atlaidi Rīgas sabiedriskajā transportā piešķir tikai Rīgas 1. slimnīcas, 2. slimnīcas un Rīgas Dzemdību nama mediķiem? Kāpēc citu Rīgas medicīnas iestāžu darbinieki tās nesaņem?”

SIA “Rīgas satiksme” sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča- Feldmane skaidro, ka “Rīgas satiksme” atlaides piešķir, pamatojoties tikai un vienīgi uz Rīgas domes pieņemtajiem noteikumiem. Tieši Rīgas dome esot tā, kas nolemj, kam maksas atvieglojumi tiks piešķirti.

Baiba Bartaševiča-Feldmane

Līdz šim pamatojums ir bijis tāds, ka Rīgas dome atlaides piešķir mediķiem, kuri strādā Rīgas domes pakļautībā esošajās iestādēs.

Baiba Bartaševiča-Feldmane paskaidro, ka šādā veidā tiek atbalstīti darbinieki, kas strādā tieši Rīgas domes iestādēs.

Tomēr gadījumos, kad kāda cita pašvaldība vēlas sadarboties ar Rīgas domi, tad noteikti ir jāvēršas Rīgas domē, lai jautājums par sadarbību tiktu izskatītu.

Jāpiebilst, ka atlaide, kuru saņem Rīgas domes pakļautībā esošo iestāžu strādājošie mediķi, ir gana liela – biļete visām mēneša dienām, visos transportos ar atlaidi maksā vien 16 eiro. Savukārt pārējiem iedzīvotājiem tāda paša veida biļete maksā 50 eiro.

Video

TOP komentāri

 • Elita Kalniņa
  +4 +4 0

  Elita Kalniņa

  Busu riebiga bet man parastajam tadel jamaksa 1.15 par piem. paris pieturam.Vienkarsi RS cenas ir nadekvatas
 • Lase Jūlija
  +3 +2 -1

  Lase Jūlija

  Tāda pati situācija ar pedagogiem prof izglītībā un vidusskolā un pamatskolā.

  Daudzi matemātiķi no prof skolām piestrādā nedaudz stundas vispārējā izglītības iestādē (kā citi direktori sauc par normālu skolu), lai varētu mēnešbiļeti pirkt ar atlaidi.
 • ...
  0 0 0

  ...

  Bērni pēc 7 g. sāk pelnīt?! Man, kā vientuļai mātei tas ir MILZĪGS atvieglojums, ka manam skolniekam braukšana ir bezmaksas!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl