10 komentāri

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca pakļauj mocībām cilvēku ar neizskaidrojamu un mokošu sasirgšanu, neziņojot par analīžu rezultātiem, kaut tie jau zināmi pirms vairākiem mēnešiem. Šāda situācija ir nepieļaujama, norāda Veselības ministrijā.

Šā gada sākumā Juri, kurš dzīvo Jēkabpils novadā, piemeklēja nopietna un līdz pat šim brīdim neizskaidrojama saslimšana, kas saistīta ar nervu sistēmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pazemo līdzcilvēki un mediķi

Kakls savilkts uz vienu pusi. Skats baiss, cilvēki uz ielas nereti aprunā un greizu aci noskatās. Arī vietējās ārstniecības iestādes ārsts pavasarī pazemo vīrieti.

“Biju pie vietējā neirologa. Uz pirmo acu uzmetienu pavirši apskatīja un izteica diagnozi – alkoholiķis. Viņus neinteresēja tas, ka es katru dienu esmu pie stūres. Vispār neuzklausīja, kas man kaiš,” atminas Juris.

Pēc vairākām neveiksmīgām medicīniskām manipulācijām citās ārstniecības iestādēs Juris vasarā vērsās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā, kur pēc vairākām pārbaudēm mediķiem radušās aizdomas par retu Vilsona slimību, kurai raksturīga pārmērīga vara uzkrāšanās aknās, nierēs, citos orgānos un audos.

“Stradiņi” liek pacientam ciest

Lai apstiprinātu diagnozi, ievāktas urīna analīzes, kuras nodotas Nacionālā medicīnas servisa laboratorijā. No turienes tās nogādātas E. Gulbja laboratorijā, kura, savukārt, nogādājusi speciālistiem Beļģijā.

Stradiņa slimnīcā vīrietim solīts, ka rezultāti būs zināmi jau pēc mēneša – augusta beigās -, līdz ar to drīzumā taps skaidrs, vai pieļautā diagnoze apstiprinās un kā tālāk noritēs ārstēšanās process.

Pēc mēneša slimnieks vērsies slimnīcā telefoniski, tomēr nesekmīgi, jo tur neesot atrastas dzirdīgas ausis. Jāatzīmē, ka kungam ir ļoti apgrūtinoši veikt ikdienas darbus: gādāt par lauku saimniecību un vienatnē gādāt par māti sirmgalvi. Viena galvas daļa regulāri tirpst, pat ēst un gulēt ir apgrūtinoši.

Neziņā par analīžu rezultātiem nogaidījis jau divus mēnešus, Juris sēdies pie automašīnas stūres, lai mērotu tālo ceļu uz Rīgu. Pats atzīst, ka tas esot bijis riskants lēmums, tomēr citas izejas nebija, jo dakteri nav ziņojuši par analīžu rezultātiem.

“Braucot uz Rīgu, vairākkārt apstājos, ik pēc pusstundas. Kad braucu pilsētā un vajadzēja nogriezties pa kreisi, grozīju visu augumu, lai apskatītu situāciju uz ceļa. Arī pārslēgt ātrumus manuālajai ātrumkārbai bija ļoti grūti,” par apgrūtinošo pārvietošanos stāsta Juris.

Ar grūtībām ieradies slimnīcā, bet tur informēts, ka analīžu rezultāti vēl nav saņemti, jāgaida. Nu jau pagājuši četri mēneši solītā viena mēneša vietā, bet izmisušais slimnieks aizvien nezina, ar ko slimo, kā to ārstēt.

Es gribu zināt, kas man kaiš! Ja nē, tad man ir jābrauc meklēt palīdzība Eiropas labākajās slimnīcās.

“Hipokrāta zvērests – vien modes liet”

Bez Tabu pierāda, ka slimnīcā mediķi nozaudējuši analīžu rezultātus, jo, kā noskaidrots iesaistītajās laboratorijās, tie no Beļģijas atceļojuši jau 13. augustā, savukārt slimnīcā tie nogādāti 17. augustā. Šo informāciju uzzinot, slimnieks atzīst, ka ir vīlies Latvijas veselības aprūpes sistēmā.

“Baigi labi! Man nav ko teikt… Kad es biju oktobra sākumā, man pateica, ka vēl nekā nav, jāgaida. Viņiem vienkārši nospļauties! Klaja bezatbildība par savu darbu! Hipokrāta zvērests tagad skaitās modes lieta, nevis apņemšanās, tad tas nav tas, ko vajag.”

Slimnīcā neviens nevēlas komentēt nolaidību kameras priekšā, telefoniski taisnojas, ka, lai gan rezultāti saņemti jau sen, tie neesot pievienoti pacienta lietai, tāpēc konkrētais dakteris tos neesot varējis atrast.

Veselības ministrijā skaidro, ka šāda nolaidība nav pieļaujama un akcentē, ka mediķiem bija jāuzrunā laboratorijas un jānoskaidro par analīžu rezultātiem pēc tam, kad pacients vērsies slimnīcā, turklāt, ja viņam solīts, ka vitāli svarīgā informācija būs zināma mēnesi pēc analīžu ievākšanas.

Foto

TOP komentāri

 • Linda
 • Roberts Blass
  +3 +3 0

  Roberts Blass

  Nav par ko, Juri! Tev cīņa vēl priekšā, jo, kā sapratu, nodotās analīzes neapstiprina pieļauto kaiti. Skumji, ka tas tiek pateikts vien tagad, nevis, kad reāli analīžu rezultāti nonāca slimnīcā (augustā). Tagad pavisam droši jāsazinās ar slimnīcu. Tur apņēmās meklēt vainu arī turpmāk. Tev izdosies! Ticam!
 • Nu redzy
  +3 +3 0

  Nu redzy

  Pēc pasaules bankas pētījuma,tak Rīgas slimnīcās,viss ir ideāli,pacienti dzīvo mūžīgi,viss ir augstākajā līmenī.Vai tiešām tā ir?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl