Mediķi dusmīgi uz Rīgas domi, tā nepilda solījumu nodrošināt bezmaksas braucienus sabiedriskajā transportā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

10 komentāri

Pie raidījuma “Bez Tabu” vērsusies Oksana, kura laboratorijā testē Covid-19 paraugus. Darbs laboratorijā netiek pārtraukts jau trešo nedēļu, un viņa kopā ar citiem kolēģiem sapriecājās brīdī, kad izdzirdēja, ka nu mediķi sabiedrisko transportu Rīgā varēs izmantot bez maksas.

Raksta tapšanas laikā gan Rīgas domes mājaslapā, gan “Rīgas satiksmes” “Facebook” lapā publicēta informācija, ka mediķi turpmāk varēs sabiedrisko transportu izmantot bez maksas, tomēr realitātē šādus atvieglojumus mediķi saņemt nevar.

Oksana katru mēnesi pērk mēnešbiļeti, kas izmaksā 50 eiro un uzskata, ka šajā laikā tā būtu pretimnākšana mediķiem, kuri velta visus spēkus sabiedrības labā.

Oksana
Laboratorijā testē Covid-19 paraugus

Piegāju pie biļešu automāta, meklēju podziņu, kur būtu norādīts, ka var saņemt 100% atlaidi. Tajā datumā šāda opcija nebija. Pēc tam zvanīju “Rīgas satiksmei”, tur man pateica, ka pagaidām nekas nav zināms. Strādāju tieši ar Covid-19 materiālu. Testēšana notiek 24/7 režīmā jau trešo nedēļu. Ļoti liela darbinieku daļa izmanto sabiedrisko transportu. Tā ir ņirgāšanās par mums, par tiem, kuri tiešām stāv pirmajās rindās. Es nesaprotu, kādēļ šķiro medicīnas darbiniekus. Vieniem ir, citiem nav.

Tas nozīmē, ka bez maksas šobrīd var pārvietoties Dzemdību nama, Rīgas 1., 2. slimnīcas personāls un citu Rīgas domes medicīnas iestāžu darbinieki, kā arī sociālie darbinieki, bet ne neatliekamās palīdzības mediķi, ne arī lielo slimnīcu mediķi.

Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis raidījumam “Bez Tabu” norāda, ka domes darbinieki pieļāvuši kļūdu un publicējuši nepilnīgu informāciju. Dome vēlējusies atbalstīt pašvaldības iestāžu darbiniekus, lai šādu pretimnākšanu saņemtu arī valsts slimnīcu un laboratoriju darbinieki, šīm iestādēm būtu jāapmaksā attiecīgie izdevumi.

Uģis Vidauskis
Rīgas domes pārstāvis

Gribu atvainoties tiem mediķiem, kuri ir pārpratuši šo ziņu. Šajā preses relīzē un sākotnēji arī mūsu mājaslapā nebija precīzi norādīts, uz ko attiecas šīs atlaides. Šie noteikumi paredz, ka atlaides attiecas tikai un vienīgi uz pašvaldības veselības aprūpes iestādēm. Domes vadība pilnībā atbalsta principu, ka it sevišķi šajā laikā atlaides vajadzētu saņemt pilnīgi visiem medicīnas iestāžu darbiniekiem. Šis ir jautājums par finansēm, cik daudz pašvaldība var pacelt.

Šobrīd nav indikāciju, ka valdība varētu atbalstīt ieceri, lai mediķi bez maksas varētu izmantot sabiedrisko transportu.