Mazuļa tētis izmisumā. Vairs nepārdod maisījumu zīdaiņiem, kam ir piena olbaltumvielu nepanesība

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

11 komentāri
Mazuļa tētis izmisumā. Vairs nepārdod maisījumu zīdaiņiem, kam ir piena olbaltumvielu nepanesība

Artūrs ir noraizējies par sava dažus mēnešus vecā zīdaiņa labsajūtu. Puisēnam ir piena olbaltumvielu nepanesība un ir jālieto īpašs, ārsta ieteikts piena maisījums. Jaundzimušā mazuļa tētis secinājis, ka mūsu veikalos Eiropā ražotā ”Frisolac Gold Pep AC” maisījuma vairs nav, Latvijā to nedrīkstot pārdot.

Artūrs stāsta, ka mēģinājis dot dēlam citu maisījumu, ko ieteicis ārsts, bet mazulim tik un tā bijusi alerģija, diskomforts, bērns raudot. Derot tikai tas maisījums, ko Latvijā vairs netirgo. Palikusi pēdējā paka, nezina, ko iesāks, kad vajadzīgais piena maisījums beigsies?!

Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas uzraudzības departamenta Pārtikas produktu reģistrācijas daļas vadītāja Diāna Birkenfelde stāstīja, ka produkts ”Frisolac Gold Pep AC” ir īpašs, jo ir paredzēts zīdaiņiem, kuriem ir alerģijas pret piena olbaltumvielām. Dienests 2018. gadā šo produktu reģistrēja, taču 2020. gada sākumā ražotājs mainīja receptūru, pievienojot jaunu sastāvdaļu. PVD uzskata, ka tās iekļaušana konkrētajā piena maisījumā neatbilst Eiropas Regulā norādītajam. To apstiprina arī Zemkopības ministrija un piekrīt PVD lēmumam. PVD pārstāve atzina, ka sastāvdaļa nav kaitīga, tā skaitās kā jauns produkts, un ir formalitātes, kādā veidā to reģistrē.

Latvijā ir daudz zīdaiņu ar piena olbaltumvielu nepanesību. Viņu vecāki ir neizpratnē, kāpēc pie mums konkrēto maisījumu nepārdod, bet Lietuvā un Igaunijā to var nopirkt, un vai uz kaimiņvalstīm Regula neattiecas? Mūsu ierēdņi skaidro, ka Regulas interpretācija kaimiņvalstīs esot citādāka.

Mazuļu vecākiem, kuriem nepieciešams konkrētais piena maisījums, jālūdz kāds, kas maisījumu varētu atsūtīt no Lietuvas vai Igaunijas. Kā paskaidroja produkta izplatītājs, Igaunijā zīdaiņiem, kuriem ir smaga piena olbaltumvielu nepanesība, to pat apmaksā valsts, un Igaunijas ierēdņi nesmādē piena maisījuma sastāvā esošo jauno sastāvdaļu.

11 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Suns pārkoda rīkli, stirna mocījās agonijā!" Jēkabpils novadā siro bīstami suņi-plēsēji; pret apdraudējumu visi bezspēcīgi

"Žēl skatīties!" Madonas novadā bargā salā brigāde maina mājas jumtu, iedzīvotājiem žēl strādnieku

Pastā nepieņem oficiālu, sirmgalves parakstītu pilnvaru

"Sūdi, es atvainojos, ir izšķaidīti uz ielas!" Liepājnieci pārsteidz suņu saimnieku rīcība

"Ar muguru pieturu durvis un stumjos iekšā, kā varu!" Jaunās māmiņas Ogrē nespēj pašu spēkiem iekļūt pastā

"Gribu kāpt ringā un ievainot savu pretinieku!" Šova "Boksa akadēmija" finālisti gatavi cīņai!

"Jau pēc gada mājai apmetums lobās nost!" Olainiešus neapmierina mājas restaurācijas darbu kvalitāte!

"Vai pirktajam varu uzticēties?" Iedzīvotāja nepārliecināta par FFP2 respiratoru efektivitāti!

"Dzīvoklī +25°C! Viņi nenormāli svilina!" Ģimene sūkstās par absurdu apkuri

Grūtniece neizpratnē, kāpēc influencerei Didrihsonei ļauts uz ultrasonogrāfiju doties ar vīru

Padomi no Zanes Krēsliņas ceļā uz veselīgām attiecībām ar ēdienu!

"Atkal jāsāk vakcinācija no sākuma?!" Iedzīvotāja neizpratnē par Covid-19 sertifikātiem