”Mazais smerdelis peld!” Pārdaugavā sieviete uzklūp kaimiņu bērniem un tos emocionāli iespaido

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

20 komentāri

Aivara sievasmāte dzīvo Pārdaugavā, blakus Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai. Vīrieša bērni nelabprāt vienatnē dodas pie vecmammas, jo baidās sastapties ar kaimiņieni, kura, kā norāda Aivars, jau ir uzbrukusi bērniem.

Konflikta aizmetņi meklējami aizvadītajā gadā, kad Aivara sievasmāte kaimiņienei aizrādījusi par svešu bērnu lamāšanu. ”Tātad tu esi pret mani?” toreiz esot noteikusi kaimiņiene, pēc kā drīzumā jau noticis uzbrukums mazbērniem.

Aivars
NORŪPĒJIES PAR BĒRNU DROŠĪBU

”Bērni, kāpņu telpā atverot durvis, redzēja, ka tur stāv kaimiņiene. Meita atslēdza durvis, ielaida iekšā brāli, tad juta, ka viņu pagrūž un ar plaukstu uzsit pa galvu. Meita iegāja iekšā, sāka raudāt.”

Vecāki nekavējoties vērsušies policijā, kur ierosinātā lieta nonākusi pie Rīgas domes Bērnu lietu apakškomisijas. Šā gada 7. martā apakškomisija lēmusi kaimiņieni Inesu administratīvi sodīt, izsakot brīdinājumu. Aivara bērni nav vienīgie, pret kuriem vērsta agresija. Citas kaimiņienes, kura nevēlas atklāt savu identitāti, dēls arī cietis no agresīvās kaimiņienes. ”Viņš nāca no trolejbusa pieturas, Inesa gāja aiz muguras un teica: ”Mazais smerdelis peld”. Skaņa ir ierakstīta,” stāsta bērna mamma, kura norāda, ka tuvākajā laikā vērsīsies policijā.

Aivara 14 gadus vecā meita un 8 gadus vecais dēls piedzīvoja kārtējo emocionālo uzbrukumu trolejbusa pieturā, kur ieradās arī kaimiņiene Inesa. Pēc pirmā gadījuma policija ieteikusi katru satikšanos iemūžināt, lai vēlāk varētu iesniegt pierādījumus. Aivara meitas uzņemtajā video redzams, ka bērni stāv pieturvietā, kamēr viņu virzienā dodas jau pieminētā kaimiņiene. Sieviete ilgāk nekā minūti gaisā zīmē krustu, kā arī izsaka dažādas piezīmes.

Inesa
KAIMIŅIENE

”Nolādētā. Nejauks cilvēks aug. Melos un nelietībā. Ko tava vecmamma, mamma, patēvs māca? Kauns! Kauns! Beidzot visu priekšā pateikšu, kas tu esi. Niecība!”

Vēlāk konflikts uzņēma apgriezienus, jo distance starp iesaistītajām pusēm bija zudusi. Šī nav pirmā reize, kad kaimiņiene Inesa nonākusi ”Bez Tabu” redzeslokā. 2017. gadā kaimiņi vērsās pie raidījuma, jo sieviete nelikumīgi nosiltināja sava dzīvokļa ārsienu. Toreiz būveksperts brīdināja, ka šādā veidā tiek bojāts kopīpašums un tiek apdraudēti mājas iedzīvotāji, turpretī pati vaininiece apgalvoja, ka nekādus iebildumus no būvvaldes nav saņēmusi.

Ar sievieti ”Bez Tabu” sazināties neizdodas, kā norāda kaimiņi, viņa savu dzīvesvietu lielā steigā iepriekšējā vakarā ir pametusi.

Foto