Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

7 komentāri

Pērnajā gadā Valsts darba inspekcija reģistrējusi un izmeklējusi 1815 nelaimes gadījumus, no kuriem 184 gadījumos darbinieks guvis smagus, 1615 gadījumos nesmagus miesas bojājumus, bet 16 gadījumos darbinieks gājis bojā. Šai statistikai pieskaitāms gadījums, par kuru ziņo “Bez Tabu” skatītāji.

”Labdien. Pērnā gada vasarā veikalā notika nelaimes gadījums, kura rezultātā man tika smagi traumēta kāja. Veica operāciju, šobrīd norit rehabilitācija, ir piešķirta otrās grupas invaliditāte, jo es vēl joprojām nespēju staigāt.

Valsts darba inspekcija oficiāli ir apstiprinājusi, ka tas bija nelaimes gadījums darbā, bet veikala vadība lēmumu ir apstrīdējusi.

Vai tiešām viss beigsies ar to, ka es varu palikt bez kompensācijām par visu izciesto?”

Nelaimes gadījums, par kuru ziņo skatītāji, noticis kādas mazpilsētas “Maxima” veikalā. Darbiniekam uzgāzušies preču pārvadāšanai paredzētie rati. Pārrautas krusteniskās saites, menisks.

Lai arī pagājis pusgads, darbinieks vēl joprojām nespēj normāli staigāt. Kā vēstulē atstāsta cietušais cilvēks, viņaprāt, konteiners, kuros preci piegādā veikalam, bijis pārkrauts. SIA “Maxima Latvija” pārstāvis Jānis Beseris apstiprina, ka šāds negadījums bija.

“Šajā gadījumā konteiners uz veikalu tika atvests uzkrauts, kā to prasa drošības noteikumi. Negadījums notika brīdī, kad to izkrāva. Tas sasvērās un diemžēl uzgāzās garām ejošajai darbiniecei.”

Notikušo ir fiksējusi video novērošana, ir liecinieku liecības. Lai arī uzņēmuma pārstāvis nenoliedz notikušo, “Maxima” ir pārsūdzējusi Valsts darba inspekcijas oficiālo slēdzienu. Valsts darba inspekcijas pārstāve Megija Ekerte apstiprina, ka inspekcija izmeklējusi konkrēto gadījumu, bet, tā kā lēmums ir pārsūdzēts, no plašākiem komentāriem izvairās.

Šī pārsūdzība attiecīgi liek satraukties darbiniekam, jo nav skaidrs, vai viņš saņems jebkādu kompensāciju, kura viņam kā cietušajam pienākas. Jo galu galā cilvēks šobrīd nestrādā, algu nesaņem, ārstniecības izdevumi nav mazi.

Dace Prenclava
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāve

Ja ar cilvēku notiek nelaimes gadījums darbā un to oficiāli apstiprina Valsts darba inspekcija, pēc likuma cilvēkam pienākas kompensācijas, kuras nosaka likums. Kompensācija, slimības nauda, invaliditātes pensija, ja tā piešķirta.

Valsts iestādēs mierina, ka, lai arī pārsūdzība notikusi, tas nekādi neietekmēs kompensāciju piešķiršanu. Valsts cietušajam atmaksā arī papildu ārstēšanās un rehabilitācijas izdevumus 1 600 eiro apmērā. Galvenais atcerēties, ka par katru samaksāto centu jāņem čeki.

Pēc Valsts darba inspekcijas sniegtās atskaites šobrīd riska nozares ir apstrādes rūpniecība, kokapstrāde, būvniecība, transports un uzglabāšana.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl