“Maxima” apsargs brutāli pārkāpj likumu, bez pierādījumiem nosaucot cilvēkus par zagļiem

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

25 komentāri

Pierīgā esošajā Jaunciemā veikala “Maxima” apsargs pretlikumīgi trešajām personām atrāda video novērošanas kameru ierakstus un izplata baumas par tur redzamo cilvēku, sakot, ka tas, iespējams, ir zaglis. Kārtībsarga rīcība noved pie baumām un veselas ģimenes nepatiesas apmelošanas līdzcilvēku vidū.

”Nevienu nevar atzīt par vainīgu nozieguma izdarīšanā un sodīt, kamēr viņa vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā un atzīta ar likumīgā spēkā stājušos tiesas spriedumu.” Tā rakstīts nevainības prezumpcijā un kuru ir tiesības piesaukt ikvienam pasaules iedzīvotājam, bet kādam veikalu ķēdes “Maxima” apsargam tā šķiet sveša. Tas atklājas pēc tam, kad kādā agrā darba dienas rītā Jaunciema iedzīvotājs saņem zvanu no drauga.

Dana
Apmelotā vīrieša sieva

Mans vīrs ikdienā strādā Limbažos. Draugs zvana un jautā, vai mans vīrs ir kaut ko zadzis no veikala. Šoks! Kāda zādzība? Mēs Jaunciemā dzīvojam paaudžu paaudzēs, esam skolotāju ģimene, kuru visi pazīst.

Sāk skaidrot, kurš palaidis baumas. Atklājas, ka tieši Jāņu dienā vietējā veikala apsargs pie sevis telpā iesauc jauniešus. Iesauc un rāda video novērošanas kameru ierakstus, kurā redzams ģimenes galva un jautā, vai jaunieši viņu nepazīst. Kā iemeslu min to, ka apsargam šķiet, ka vīrietis kaut ko zog. Jaunciems nav liels, baumas par iespējamo zādzību izplatās ātri.

Kristīne Baltiņa
Datu valsts inspekcijas pārstāve

Šobrīd mūsu rīcībā ir pārāk maz informācijas, lai varētu uzsākt pārbaudes, bet apsargam nebija tiesību šos personas datus, jo arī attēls ir personas dati, atrādīt trešajām personām, kuras nav Valsts policijas darbinieki.

Pēc uzsāktās saziņas veikala pārstāvji atvainojušies ģimenei, paziņojot, ka zādzības fakts nav pierādīts un viņi ir nevainīgi. Tai pat laikā baumas jau sen paklīdušas. Apsardzes firmas “Eurocash1” pārstāvis sarunā ar “Bez Tabu” stāsta, ka darbinieks šobrīd ir atstādināts no pienākumu veikšanas.

Edgars Masaļskis
”Eurocash1” Fiziskās apsardzes dienesta vadītājs

No savas puses varu sniegt komentāru, ka šāds gadījums ir bijis. Darbinieks, rūpējoties par klientu drošību, iespējams, ir pārcenties, veicot savus tiešos pienākumus. Kas īsti ir noticis, cik daudz viņš ir pārkāpis, mēs nevaram vēl komentēt, jo mēs veicam papildu pārbaudes. Es uzņēmuma vārdā atvainojos cilvēkiem par to, ka viņi ir aizskarti, aizvainoti un izsakām savu atvainošanos.

Apsardzes darbinieks uz izmeklēšanas laiku ir atstādināts no pienākumu pildīšanas. Šajā gadījumā cilvēkiem, par kuriem izplatītas ziņas, ir visas tiesības vērsties ne vien Valsts datu inspekcijā, bet arī Valsts policijā, lūdzot uzsākt pārbaudi, vai nav notikusi arī neslavas celšana.

Foto

25 komentāri