Mašīnas līdz sliekšņiem dubļos, neizbraucami ceļi, tranšejas durvju priekšā – Ķekavas iedzīvotāji šausmās

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

Pievienot komentāru

“Bez Tabu” saņem palīgā saucienu no Ķekavas iedzīvotājiem, kuri dzīvo Loreķu laukā. Centrālā ūdensvada un kanalizācijas projekta realizētāji pārbauda vietējo pacietību jau kopš projekta uzsākšanas pērnajā vasarā, bet pēdējie trīs mēneši viņu pacietības mēru izsmēluši. Neizbraucami ceļi, salauztas mašīnas, iestigšana, tā ka ārā var izvilkt tikai ar traktoru, tā kļuvusi par ķekaviešu ikdienu.

Dienā, kad atbrauc “Bez Tabu”, marta sniegs veikli noslēpis redzamo nesmukumu, bet nebūt nav mazinājis Ķekavas iedzīvotāju kreņķus, kas pavada centrālo ūdens un kanalizācijas izbūves projektu. Līdz ar to iedzīvotāju pārmetumi birst kā no pārpilnības raga, lielākoties par darba organizāciju un nespēju komunicēt ar iedzīvotājiem.

Anita
Ķekavas iedzīvotāja

Iedzīvotāji jau neiebilst pret pašu projektu, bet pret darba organizāciju. Viņi rok no visām pusēm vienlaikus un nav nodrošinājuši piekļuvi īpašumiem.

Iedzīvotāji, kuri sevi sauc par “iezemiešiem”, jo nodzīvojuši te visu mūžu, notiekošos sauc par bardaku visaugstākajā līmenī.

Taisa
dzīvo Ķekavā jau 77 gadus

Es tādu vājprātu darba organizācijā neesmu redzējusi.

Kā stāsta iedzīvotāji, vienā vietā izrok, atstāj un dodas rakt citur. Automašīnām dubļi līdz slieksnim, no iestigšanas nav paglābti pat apvidus auto, sabojātas mašīnas, traktori, kas steidz palīgā atbrīvot no dubļu valgiem.

Aleksandrs
Ķekavas iedzīvotājs

Izbraukt un iziet no pagalma jau trīs mēnešus nav iespējams.

Lielāko satraukumu iedzītotāji pauž par to, ka operatīvajam transportam arī pie viņiem nepiekļūt.

Tāpat arī neviens nav mierā ar to, ka projekta realizētājs SIA “Ostas celtnieks” absolūti ignorē vārdu “privātīpašums”.

Gints
satraukts par mammas privātīpašumu

Manas mātes īpašumu pilnīgi bez jebkādas saskaņošanas izbraukājuši ar smago tehniku, traktoriem atstājot pusmetru dziļas vagas.

Lielu daļu pārmetumu iedzīvotāji raida arī pašvaldības virzienā. Tiesa, pašvaldības pārstāvis pagaidām tikai plāta rokas un atzīst, ka projekta realizāciju pavada virkne problēmu:

Aigars Vītols
Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks

Kaut kas nav kārtībā ar darbu organizāciju, kas jākontrolē pasūtītājam, pašvaldības kapitālsabiedrībai “Ķekavas nami”.

Kā izrādās, ka arī projekta pasūtītājs, proti, “Ķekavas nami”, arī ir situācijas ķīlnieki un var tikai atvainoties iedzīvotājiem, sakot, ka runājot un runājot ar darbu veicējiem, bet pagaidām pašvaldība neesot sadzirdēta.

 

Juris Firsts
“Ķekavas namu” pārstāvis

Mēs ļoti apšaubām būvnieka spēju komunicēt un rīkoties atbilstoši situācijai. Viņi mums iesniedz satiksmes organizācijas shēmas un grafikus, bet nepilda atbilstoši tam, ko solījuši.

Tikmēr būvnieki, SIA “Ostas celtnieks”, uz sarunu atsūtījuši uzņēmuma attīstības departamenta vadītāju, kurš atvainojas iedzīvotājiem, solot, ka turpmāk komunikāciju uzlabos un arī darba organizācija būšot pārdomātāka. Un pie vainas milzu dubļiem esot siltais februāris. Tiesa, mēneša laikā neizbraucamos ceļus salabos, bet projekta noslēgums plānots ap Jāņu laiku.

Zīmīgi, ka, uzzinot par “Bez Tabu” viesošanos darbu veikšanas vietā, būvnieki esot dikti rosījušies – gan ceļi sākti kārtot, gan beidzot ceļazīmes izliktas, apbraucamās norādes izvietotas.

Kristaps Grīniņš
SIA “Ostas celtnieks” attīstības departamenta vadītājs

Protams, ka “Bez Tabu” iesaiste liek sasparoties un uzlabot darbus. Veselīga un objektīva kritika vienmēr nāk par labu.

Lasi vēl