Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

3 komentāri

Vecdaugava ir viens no Rīgas rajoniem, kurā savulaik saceltas daudzdzīvokļu mājas, kurās dzīvošana ir šķietami gleznaina un klusa. No vienas puses meži, no otras vecā Daugavas gultne. Ja ne kāds bet! Nevienai no mājām nav pieslēguma pilsētas kanalizācijai.

Kad Bez Tabu satiekas ar Vecāķu prospekta 111 nama iedzīvotāju Vilni redzam, ka viņš zem sava dzīvokļa logiem ir atracis ēkas pamatus. To darīt viņu pamudina virszemes līmenī parādījies mitrums, kura pēdas redzamas gan uz mājas ārsienas, gan iekšā dzīvoklī.

”No sākuma man bija aizdoma, ka pie vainas ir pamati. Ka tie laiž cauri lietus ūdeni. Kad atraku pamanīju, ka ūdens sūcas no atejas bedres, kura ir pie pašas mājas sienas.”

Vīrieša aizdomas apstiprinās, pie mājas samirkšanas vainojama noplūde no kanalizācijas bedres. Sazinās ar ”Rīgas namu pārvaldnieks”, kuri apsaimnieko māju, tie saka, ka bedres remonts izmaksās aptuveni Euro 8000. Mājas uzkrājumā tādas naudas nav, tādu naudas summas krāšana prasīs gadus.

Santa Vaļuma
Apsaimniekotāja pārstāve

Uzsākt darbus, salabot bedri vai pievienot māju pilsētas kanalizācijai, mēs drīkstam tikai tad, kad dzīvokļu īpašnieki kopsapulcē to ir nolēmuši.

Viņiem ir jāpasūta tehniskais projekts un kād visas atļaujas saņemtas, tad var mūs deliģēt uzsākt darbus.

Problēmas ar pārplūstošām akām, bedrēm šajā pusē ir bijušas arī citām ēkām. Rīgas ūdens pārstāvis Artūrs Mucenieks Bez Tabu pastāsta, ka savulaik šajā pusē bijis piesaistīts līdzfinansējums no Kohēzijas fonda, bet nauda izmantota lai izbūvētu maģistrālo ūdensvadu un kanalizāciju.

Par pieslēgšanos tam ir jārūpējas katra privātīpašuma saimniekam pašam.

TOP komentāri

 • Lauris Grīnfelds
  +1 +1 0

  Lauris Grīnfelds

  Par 8000€ vae tīri labu bioloģisko attīrīšanas iekārtu ierakt nevis esošo bedri remontēt. RNP rullē!
 • Māris Štelcs
  +1 +1 0

  Māris Štelcs

  Kārtējais tendētais raksts kur depiņi ispilda EU regulas😂
 • Ilgonis Štelcs
  0 0 0

  Ilgonis Štelcs

  Japãrvãcãs dzivot uz laukiem un pa lielam nekãdu problêmu,vienigais mazliet bûs jãpakustas lai justos konfortabli un uz darbu var braukt ari uz Rīgu :-)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl