Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

12 komentāri

“Labdien! Mani satrauc situācija ap Ķeipenes pagastā esošo Pečoru ezeru. Tas ir publisks ezers, pie kura drīkst piekļūt ikviens. Līdz šim pie tā varēja piebraukt pa zemes ceļu, bet nu tas ir likvidēts. Uzarts. Vai tiešām Latvijas makšķerniekiem un atpūtniekiem nu ir zudis kārtējais ezers?”

Tā Bez Tabu raksta skatītājs, kurš parakstījies kā makšķernieks. Pečoru, vai kā zina stāstīt vietējie iedzīvotāji, pirmās Latvijas brīvvalsts laikā saukts par Paceru, ezers, kurš atrodas Ķeipenes pagastā. Tam teju visapkārt ir purvs, tādēļ pie ūdens tikt var tikai dažās vietās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja palūko satelīta kartēs, redzam, ka viena šāda piebraukšanas vieta ir, braucot no ceļa starp Madlienu un Ķeipeni. Ceļš ved uz ezeru, kura krastā ir mājas, bet pirms tā iezīmēta brauktuve, pa kuru var tikt līdz ezera krastam. Tas ir kartē, bet dabā šo ceļu vairs neatrast.

Par to Bez Tabu pārliecinās, kad ierodamies klātienē. Vietā, kur jābūt brauktuvei, ir apstrādāts lauks, kurā ar vieglo automašīnu labāk nebraukt. Uz vietas sastaptie vietējie iedzīvotāji kasa pakausi un vairs nesaprot, kā tikt pie ezera.

”Te visos laikos ir bijusi Madlienas iedzīvotāju peldvieta. Atbrauc, nopeldies pamakšķerē. Kā tagad tikt klāt? Nezinām.”

Teritorijas, kā arī pašu ūdenstilpni apsaimnieko Latvijas Valsts meži. To pārstāvis Tomass Kotovičs raidījumam noliedz, ka lauka apstrāde ir uzņēmuma darbs. Lauks, kur ir ceļš, pieder privātpersonai. Zemes īpašnieka pilnvaroto personu sastopam mājā, kura atrodas pašā ezera krastā. Viņš atklāj, ka zemes plāna kartē ceļš ir iezīmēts, tam ir servitūta statuss.

”Lauks ir apstrādāts, lai var iesēt zāli. Ikviens, kurš grib tikt pie ezera, pa ceļa vietu droši var iet un braukt. Mēs nekādus šķēršļus neliekam.”

Jāpiebilst, ka atbraukušajam cilvēkam nekādi nebūs skaidrs, kur drīkst pārvietoties, jo dabā nekas neliecina par to, kur ir ceļa vieta. Savulaik acīmredzot, lai nesagandētu lauku, cilvēki pie ūdens brauc pa tā malu. Pie grāvja, kaut arī īstā vieta ir pa vidu. Par to, ka lauka apstrādes darbi veikti arī servitūta teritorijā, Madlienas pagasta pārvalde Valsts policijai uzrakta iesniegumu, likumsargi ierosina administratīvo lietvedību.

Pagasta administratīvā komisija, kā saka īpašnieka pārstāvis, izsaka mutvārdu brīdinājumu, zemes saimnieks to pārsūdz tiesā. Tiesvedība, kura ir par iespējamajiem pārkāpumiem, kuri saistīti ar zemes darbiem, vēl turpinās, un tad jau manīs, vai sodu atstās spēkā un vai zemes īpašniekam neliks ceļu sakārtot tādā stāvoklī, kāds tas bija pirms lauka apstrādāšanas.

Ir skaidrs, ka servitūta ceļš pār lauku ir oficiāli nostiprināts un to drīkst izmantot ikviens. Atsaucoties uz zemes īpašnieka pilnvarotās personas teikto, droši braucam klāt pie ezera, ja nevaram atrast īsto ceļa atrašanās vietu, taujājam saimniekam.

Foto

TOP komentāri

 • Videga Zaltane
 • pats
  +3 +3 0

  pats

  Man arī mērnieku stulbuma dēļ pilsētā pieder zeme līdz ass līnijai galvenās ielas vidum . es aizlikšu ciet , iestādīšu ābeli ielas vidū um lai LAINE SUBOTIALLO tiek garām kā grib !
 • Laine Subotiallo
  +5 +2 -3

  Laine Subotiallo

  Pareizi dara ja zeme ir vina tad var darit ko grib pie jums uz majam tacu ari neviens nenak svesinieks ka pie sevim un nedara to kas vinam tik tad kadel lai kads varetu lizt uz svesa ipasuma un vel sudzeties..absurds!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl