”Manā vietā varēja būt mazi bērni!” Trolejbuss brauc pie sarkanās gaismas un gandrīz notriec jaunu sievieti

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

21 komentārs

Pagājušajā otrdienā 12. trolejbusa vadītāja dienas vidū, braucot pie aizliedzošā luksofora signāla, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus un uz gājēju pārejas teju notrieca sievieti. Laimīgas sagadīšanās dēļ no traģēdijas izdevās izvairīties. ”Rīgas satiksme” sola notikušo izmeklēt un vadītāju sodīt.

Andra ap plkst. 11.35 stāvēja Brīvības ielas malā, lai to šķērsotu. Sagaidījusi luksoforā atļaujošo signālu, viņa uzkāpa uz ceļa braucamās daļas. Kad sieviete bija tikusi līdz ielas vidum, viņa paskatījās pa labi un ieraudzīja, ka viņas virzienā lielā ātrumā traucas trolejbuss.

Par laimi, Andra paspēja noreaģēt un apstājās ielas vidū, kad viņas priekšā aiztraucās 12. trolejbuss. Šajā īsajā brīdī gājēja paspēja pamanīt, ka trolejbusa vadītājas seju rotā smaids. Sabiedriskā transporta vadītāja sevi neapgrūtināja ar spēkrata apturēšanu, lai apvaicātos, vai Andrai viss ir kārtībā, tā vietā viņa turpināja ceļu Juglas virzienā.

Andra
PAGLĀBUSIES NO NĀVES EKSPREŠA

”Dažas sekundes varēja būt liktenīgas. Pēdējā brīdī pamanīju strauji tuvojošos transportlīdzekli, spēju noreaģēt. Strauji nobremzēju. Viens, divi soļi būtu izšķiroši.”

Pēc notikušā Andra nekavējoties zvanīja ”Rīgas satiksmei” un izstāstīja notikušo. Dispečers vienaldzīgi atvainojies par sagādātajām neērtībām, radot Andrai iespaidu, ka neapzinās situācijas nopietnību.

Pašvaldības kapitālsabiedrības uzņēmuma ”Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane atzīst, ka vadītāja pārkāpusi ceļu satiksmes noteikumus, braucot pie sarkanās gaismas. Transportlīdzeklis aprīkots ar video novērošanas kamerām, kā rezultātā skaidri redzams pārkāpuma brīdis. ”Atvainojamies par nepatīkamo un bīstamo situāciju. Vadītāja ir identificēta, viņai tiks piemērots ļoti bargs sods.

Pirms četriem gadiem kāda trolejbusa vadītāja, braucot pie sarkanās gaismas, nāvējoši sabrauca 4 gadus vecu meitenīti un viņas mammu, kura vēlāk no ievainojumiem slimnīcā mira.

”Bez Tabu” galvaspilsētas centrā piefiksē minibusa vadītāju, kurš apzināti krustojumu šķērso pie aizliedzošā signāla, radot bīstamu situāciju gan gājējiem, gan citiem autovadītājiem. Iedzīvotāji internetā ievietojuši vairākus video, kuros redzams, kā ”Rīgas satiksmes” darbinieki ignorē sarkano luksofora signālu. Pašvaldības uzņēmuma pārstāve noliedz, ka ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana sabiedriskā transporta vadītājiem ir ikdiena. Iedzīvotāji tiek aicināti informēt uzņēmumu par katru gadījumu, kad pārkāpums fiksēts.

Foto